Strona główna / Ameryka Północna / Stany Zjednoczone / Quad Cities Generating Station

Quad Cities Generating Station

Elektrownia. Źródło energii: energia jądrowa. Lokalizacja: Iowa, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 41.7261, -90.3103.

energia jądrowaIowaStany Zjednoczone

Quad Cities Generating Station — elektrownia o mocy 1,880 MW. Źródło energii: energia jądrowa. Lokalizacja: Iowa, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Exelon Nuclear. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 15,486 GWh może zasilić około 4.4 mln gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #205 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1973 roku, ma około 53 lat — starsza, instalacja historyczna. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia jądrowa dostarcza około 17.4% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

1,880MW moc zainstalowana
15,486GWh zgłoszone / rok
4,424,600zasilanych gospodarstw
1973oddana do użytku (~53 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0000880.

Stan danych

Znane dane

ObiektQuad Cities Generating Station WRI
KrajStany Zjednoczone · Iowa WRI
Współrzędne41.7261, -90.3103 WRI
Paliwoenergia jądrowa WRI
MW moc zainstalowana1,880 MW GEM Global Nuclear Power Tracker September 2025 operating-unit sum (location L100000500112); moc eksploatowana elektrowni
WłaścicielExelon Nuclear WRI
Uruchomienie1973 WRI
GWh zgłoszone / rok15,486 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#205 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#70 / 176 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów1.39× · 1,350 MW · n=176 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw4,424,600 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat9.6°C · HDD 3,442 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 33/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: GEM Global Nuclear Power Tracker September 2025 operating-unit sum (location L100000500112); paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 1,880 MW, Quad Cities Generating Station jest znacznie powyżej mediana elektrowni energia jądrowa w Stany Zjednoczone (1,350 MW). Elektrownie jądrowe dzielą uran, aby wytwarzać parę bez bezpośredniego CO₂; działają jako stałe obciążenie podstawowe ze wskaźnikami zdolności bardzo wysokimi i najdłuższymi czasami eksploatacji ze wszystkich elektrowni termicznych.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 15,554 GWh20132014: 15,386 GWh20142015: 15,562 GWh20152016: 15,655 GWh20162017: 15,402 GWh20172018: 15,476 GWh20182019: 15,486 GWh201916k GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Exelon Nuclear. Wszystkie elektrownie tej firmy →

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia jądrowa. Ten obiekt wykorzystuje ciepło z rozszczepienia jądrowego do wytwarzania pary dla turbogeneratora. Typ klimatu: wilgotny kontynentalny z gorącym latem (Köppen Dfa). Szerokość geograficzna: 41.7°N.

9.6°Cśrednia roczna temperatura
3,442stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
411stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
196 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -7 °CJF: -4 °CFM: 3 °CMA: 10 °CAM: 16 °CMJ: 21 °CJJ: 24 °CJA: 22 °CAS: 18 °CSO: 11 °CON: 4 °CND: -3 °CD24 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 40% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 74/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest cykliczne zmiany temperatury.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
33/100wskaźnik surowości środowiska
30.4°Csezonowa amplituda temperatur
217 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#70 największa elektrownia energia jądrowa spośród 176 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 176 elektrownie energia jądrowa w tym zbiorze danych, razem około 270,415 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 41.7261, -90.3103 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Quad Cities Generating Station?

Quad Cities Generating Station — elektrownia o mocy 1,880 MW. Źródło energii: energia jądrowa. Lokalizacja: Iowa, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 1973.

Ile energii elektrycznej wytwarza Quad Cities Generating Station?

Quad Cities Generating Station wytwarza około 15,486 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Quad Cities Generating Station?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 4,424,600 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Quad Cities Generating Station?

Właściciel obiektu Quad Cities Generating Station wskazany w danych: Exelon Nuclear.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.