Strona główna / Ameryka Północna / Stany Zjednoczone / PWD Northeast WPCP Biogas Cogen Plant

PWD Northeast WPCP Biogas Cogen Plant

Elektrownia. Źródło energii: biomasa. Lokalizacja: New Jersey, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 39.9886, -75.0833.

biomasaNew JerseyStany Zjednoczone

PWD Northeast WPCP Biogas Cogen Plant — elektrownia o mocy 5.6 MW. Źródło energii: biomasa. Lokalizacja: New Jersey, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Philadelphia Water Department. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 35 GWh może zasilić około 9.9k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #6507 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2014 roku, ma około 12 lat — stosunkowo nowoczesna. W kontekście, biomasa dostarcza około 1.0% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

5.6MW moc zainstalowana
35GWh zgłoszone / rok
9,885zasilanych gospodarstw
2014oddana do użytku (~12 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0058326.

Stan danych

Znane dane

ObiektPWD Northeast WPCP Biogas Cogen Plant WRI
KrajStany Zjednoczone · New Jersey WRI
Współrzędne39.9886, -75.0833 WRI
Paliwobiomasa WRI
MW moc zainstalowana5.6 MW Wikidata P2109; moc zainstalowana/nominalna
WłaścicielPhiladelphia Water Department WRI
Uruchomienie2014 WRI
GWh zgłoszone / rok35 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#6507 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#112 / 184 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.31× · 17.9 MW · n=184 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw9,885 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat12.7°C · HDD 2,487 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC3 · 39/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂Brak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: Wikidata P2109; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 5.6 MW, PWD Northeast WPCP Biogas Cogen Plant jest poniżej mediana elektrowni biomasa w Stany Zjednoczone (17.9 MW). Elektrownie biomasowe spalają materiał organiczny, taki jak drewno, odpady lub paliwo pochodzące z odpadów, aby wytwarzać parę; są dyspozycyjne i uważane za niskoemisyjne, gdy surowiec pozyskiwany jest zrównoważnie.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 0 GWh20132014: 38 GWh20142015: 31 GWh20152016: 34 GWh20162017: 34 GWh20172018: 30 GWh20182019: 35 GWh201938 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Philadelphia Water Department.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: biomasa. Ten obiekt spala materiał organiczny (drewno, pozostałości) do wytwarzania pary dla turbiny. Typ klimatu: wilgotny subtropikalny (Köppen Cfa). Szerokość geograficzna: 40.0°N.

12.7°Cśrednia roczna temperatura
2,487stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
593stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
13 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 0 °CJF: 2 °CFM: 6 °CMA: 12 °CAM: 17 °CMJ: 22 °CJJ: 25 °CJA: 24 °CAS: 20 °CSO: 14 °CON: 8 °CND: 3 °CD25 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 1% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 50/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Åšrednia), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
39/100wskaźnik surowości środowiska
24.8°Csezonowa amplituda temperatur
91 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#112 największa elektrownia biomasa spośród 184 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 184 elektrownie biomasa w tym zbiorze danych, razem około 6,324 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 39.9886, -75.0833 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest PWD Northeast WPCP Biogas Cogen Plant?

PWD Northeast WPCP Biogas Cogen Plant — elektrownia o mocy 5.6 MW. Źródło energii: biomasa. Lokalizacja: New Jersey, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 2014.

Ile energii elektrycznej wytwarza PWD Northeast WPCP Biogas Cogen Plant?

PWD Northeast WPCP Biogas Cogen Plant wytwarza około 35 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić PWD Northeast WPCP Biogas Cogen Plant?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 9,885 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel PWD Northeast WPCP Biogas Cogen Plant?

Właściciel obiektu PWD Northeast WPCP Biogas Cogen Plant wskazany w danych: Philadelphia Water Department.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.