Strona główna / Ameryka Północna / Stany Zjednoczone / PSEG Hope Creek Generating Station

PSEG Hope Creek Generating Station

Elektrownia. Źródło energii: energia jądrowa. Lokalizacja: Delaware, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 39.4666, -75.5377.

energia jądrowaDelawareStany Zjednoczone

PSEG Hope Creek Generating Station — elektrownia o mocy 1,240 MW. Źródło energii: energia jądrowa. Lokalizacja: Delaware, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: PSEG Nuclear LLC. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 8,727 GWh może zasilić około 2.5 mln gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #444 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1987 roku, ma około 39 lat — o ugruntowanej pozycji. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia jądrowa dostarcza około 17.4% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

1,240MW moc zainstalowana
8,727GWh zgłoszone / rok
2,493,400zasilanych gospodarstw
1987oddana do użytku (~39 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0006118.

Stan danych

Znane dane

ObiektPSEG Hope Creek Generating Station WRI
KrajStany Zjednoczone · Delaware WRI
Współrzędne39.4666, -75.5377 WRI
Paliwoenergia jądrowa WRI
MW moc zainstalowana1,240 MW GEM Global Nuclear Power Tracker September 2025 operating-unit sum (location L100000500031); moc eksploatowana elektrowni
WłaścicielPSEG Nuclear LLC WRI
Uruchomienie1987 WRI
GWh zgłoszone / rok8,727 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#444 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#98 / 176 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.92× · 1,350 MW · n=176 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw2,493,400 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat12.6°C · HDD 2,491 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC3 · 38/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: GEM Global Nuclear Power Tracker September 2025 operating-unit sum (location L100000500031); paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 1,240 MW, PSEG Hope Creek Generating Station jest około mediana elektrowni energia jądrowa w Stany Zjednoczone (1,350 MW). Elektrownie jądrowe dzielą uran, aby wytwarzać parę bez bezpośredniego CO₂; działają jako stałe obciążenie podstawowe ze wskaźnikami zdolności bardzo wysokimi i najdłuższymi czasami eksploatacji ze wszystkich elektrowni termicznych.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 9,070 GWh20132014: 10,374 GWh20142015: 9,409 GWh20152016: 9,603 GWh20162017: 10,627 GWh20172018: 9,547 GWh20182019: 8,727 GWh201911k GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: PSEG Nuclear LLC.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia jądrowa. Ten obiekt wykorzystuje ciepło z rozszczepienia jądrowego do wytwarzania pary dla turbogeneratora. Typ klimatu: wilgotny subtropikalny (Köppen Cfa). Szerokość geograficzna: 39.5°N.

12.6°Cśrednia roczna temperatura
2,491stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
541stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
5 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 0 °CJF: 2 °CFM: 6 °CMA: 11 °CAM: 17 °CMJ: 22 °CJJ: 24 °CJA: 24 °CAS: 20 °CSO: 14 °CON: 8 °CND: 3 °CD24 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 1% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 50/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Åšrednia), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
38/100wskaźnik surowości środowiska
24.0°Csezonowa amplituda temperatur
95 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#98 największa elektrownia energia jądrowa spośród 176 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 176 elektrownie energia jądrowa w tym zbiorze danych, razem około 270,415 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 39.4666, -75.5377 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest PSEG Hope Creek Generating Station?

PSEG Hope Creek Generating Station — elektrownia o mocy 1,240 MW. Źródło energii: energia jądrowa. Lokalizacja: Delaware, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 1987.

Ile energii elektrycznej wytwarza PSEG Hope Creek Generating Station?

PSEG Hope Creek Generating Station wytwarza około 8,727 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić PSEG Hope Creek Generating Station?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 2,493,400 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel PSEG Hope Creek Generating Station?

Właściciel obiektu PSEG Hope Creek Generating Station wskazany w danych: PSEG Nuclear LLC.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.