Strona główna / Ameryka Północna / Stany Zjednoczone / Pejepscot Hydroelectric Project

Pejepscot Hydroelectric Project

Elektrownia. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: Maine, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 43.9574, -70.0242.

energia wodnaMaineStany Zjednoczone

Pejepscot Hydroelectric Project — elektrownia o mocy 13.5 MW. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: Maine, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Topsham Hydro Partners. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 43 GWh może zasilić około 12k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #5250 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1987 roku, ma około 39 lat — o ugruntowanej pozycji. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia wodna dostarcza około 5.3% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

13.5MW moc zainstalowana
43GWh zgłoszone / rok
12,200zasilanych gospodarstw
1987oddana do użytku (~39 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0050758.

Stan danych

Znane dane

ObiektPejepscot Hydroelectric Project WRI
KrajStany Zjednoczone · Maine WRI
Współrzędne43.9574, -70.0242 WRI
Paliwoenergia wodna WRI
MW moc zainstalowana13.5 MW Wikidata P2109; moc zainstalowana/nominalna
WłaścicielTopsham Hydro Partners WRI
Uruchomienie1987 WRI
GWh zgłoszone / rok43 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#5250 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#567 / 1449 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów1.69× · 8 MW · n=1449 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw12,200 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat7.6°C · HDD 3,914 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC3 · 33/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: Wikidata P2109; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 13.5 MW, Pejepscot Hydroelectric Project jest znacznie powyżej mediana elektrowni energia wodna w Stany Zjednoczone (8 MW). Energia wodna konwertuje energię spadającej lub płynącej wody na elektryczność; produkcja zależy od opadów i poziomu zbiornika, a duże tamy zapewniają również równoważenie sieci i magazynowanie.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 80 GWh20132014: 76 GWh20142015: 66 GWh20152016: 60 GWh20162017: 65 GWh20172018: 42 GWh20182019: 43 GWh201980 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Topsham Hydro Partners.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia wodna. Ten obiekt zamienia energię spadającej lub płynącej wody przez turbiny wodne. Typ klimatu: wilgotny kontynentalny z ciepłym latem (Köppen Dfb). Szerokość geograficzna: 44.0°N.

7.6°Cśrednia roczna temperatura
3,914stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
127stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
25 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -6 °CJF: -4 °CFM: 0 °CMA: 6 °CAM: 12 °CMJ: 17 °CJJ: 20 °CJA: 20 °CAS: 15 °CSO: 9 °CON: 4 °CND: -3 °CD20 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 59% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 83/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Åšrednia), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest cykliczne zmiany temperatury.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
33/100wskaźnik surowości środowiska
26.4°Csezonowa amplituda temperatur
56 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#567 największa elektrownia energia wodna spośród 1449 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 1449 elektrownie energia wodna w tym zbiorze danych, razem około 102,513 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 43.9574, -70.0242 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Pejepscot Hydroelectric Project?

Pejepscot Hydroelectric Project — elektrownia o mocy 13.5 MW. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: Maine, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 1987.

Ile energii elektrycznej wytwarza Pejepscot Hydroelectric Project?

Pejepscot Hydroelectric Project wytwarza około 43 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Pejepscot Hydroelectric Project?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 12,200 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Pejepscot Hydroelectric Project?

Właściciel obiektu Pejepscot Hydroelectric Project wskazany w danych: Topsham Hydro Partners.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.