Strona główna / Europa / Hiszpania / PAPELERA ROMANI

PAPELERA ROMANI

Elektrownia. Źródło energii: ropa. Lokalizacja: Galicia, Hiszpania. Współrzędne: 43.3, -7.5833.

ropaGaliciaHiszpania

PAPELERA ROMANI — elektrownia o mocy 18.8 MW. Źródło energii: ropa. Lokalizacja: Galicia, Hiszpania. Właściciel wskazany w danych: ROFEICA ENERGIA S.A.. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 14k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #599 spośród 899 elektrowni w Hiszpania według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1999 roku, ma około 27 lat — o ugruntowanej pozycji. W kontekście, ropa dostarcza około 3.5% energii elektrycznej Hiszpania; krajowa sieć energetyczna średnio 154 gCO₂/kWh (74.6% niskoemisyjne) (2025).

18.8MW moc zainstalowana
14,116zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
1999oddana do użytku (~27 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1007290.

Stan danych

Znane dane

ObiektPAPELERA ROMANI WRI
KrajHiszpania · Galicia WRI
Współrzędne43.3, -7.5833 WRI
Paliworopa WRI
MW moc zainstalowana18.8 MW WRI GPPD; rekord źródłowy
WłaścicielROFEICA ENERGIA S.A. WRI
Uruchomienie1999 WRI

Obliczone z zestawu danych

Emisje CO₂37,055 t CO₂·a⁻¹ obliczone
Pozycja krajowa według mocy#599 / 899 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#27 / 33 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.28× · 67.3 MW · n=33 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw14,116 obliczone
Klimat12.1°C · HDD 2,161 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC3 · 27/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 18.8 MW, PAPELERA ROMANI jest poniżej mediana elektrowni ropa w Hiszpania (67.3 MW). Elektrownie na olej spalają ciężkie oleje opałowe lub olej napędowy, zazwyczaj jako pojemność szczytowa lub zapasowa na wyspach i sieciach bez gazociągów; wysoki koszt paliwa utrzymuje ich wykorzystanie na niskim poziomie.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami ropa w Hiszpania

CT SANTURCE 2: 897 MW897CT SANTURC…Granadilla power station: 749 MW749Granadilla…BARRANCO DE TIRAJANA 7 VAPOR 3 (CC1): 697 MW697BARRANCO D…GRANADILLA 1 GAS 1: 693 MW693GRANADILLA…SON REUS 3 TURBINA DE GAS N 3: 564 MW564SON REUS 3…CT ESCOMBRERAS 5: 537 MW537CT ESCOMBR…JINAMAR 10 GAS 2: 234 MW234JINAMAR 10…MAHON 10 BURMEISTER N 2: 195 MW195MAHON 10 …

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: ROFEICA ENERGIA S.A..

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: ropa. Ten obiekt spala olej lub olej napędowy do napędzania turbin lub silników tłokowych. Typ klimatu: śródziemnomorski z ciepłym latem (Köppen Csb). Szerokość geograficzna: 43.3°N.

12.1°Cśrednia roczna temperatura
2,161stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
14stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
471 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 7 °CJF: 8 °CFM: 9 °CMA: 10 °CAM: 13 °CMJ: 16 °CJJ: 18 °CJA: 18 °CAS: 17 °CSO: 13 °CON: 10 °CND: 8 °CD18 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 12% poniżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 45/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Åšrednia), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
27/100wskaźnik surowości środowiska
11.6°Csezonowa amplituda temperatur
50 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#27 największa elektrownia ropa spośród 33 w Hiszpania według mocy.

Hiszpania ma 33 elektrownie ropa w tym zbiorze danych, razem około 6,078 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 43.3, -7.5833 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest PAPELERA ROMANI?

PAPELERA ROMANI — elektrownia o mocy 18.8 MW. Źródło energii: ropa. Lokalizacja: Galicia, Hiszpania, oddana do użytku w 1999.

Ile gospodarstw domowych może zasilić PAPELERA ROMANI?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 14,116 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel PAPELERA ROMANI?

Właściciel obiektu PAPELERA ROMANI wskazany w danych: ROFEICA ENERGIA S.A..

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.