Strona główna / Europa / Hiszpania / P. E. DE PAXAREIRAS II B (ADRANO)

P. E. DE PAXAREIRAS II B (ADRANO)

Elektrownia. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Galicia, Hiszpania. Współrzędne: 42.8233, -9.0891.

energia wiatrowaGaliciaHiszpania

P. E. DE PAXAREIRAS II B (ADRANO) — elektrownia o mocy 21.6 MW. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Galicia, Hiszpania. Właściciel wskazany w danych: PARQUE EOLICO DE ADRANO S.L.. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 18k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #560 spośród 899 elektrowni w Hiszpania według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2001 roku, ma około 25 lat — stosunkowo nowoczesna. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia wiatrowa dostarcza około 20.4% energii elektrycznej Hiszpania; krajowa sieć energetyczna średnio 154 gCO₂/kWh (74.6% niskoemisyjne) (2025).

21.6MW moc zainstalowana
18,380zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
2001oddana do użytku (~25 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1006781.

Stan danych

Znane dane

ObiektP. E. DE PAXAREIRAS II B (ADRANO) WRI
KrajHiszpania · Galicia WRI
Współrzędne42.8233, -9.0891 WRI
Paliwoenergia wiatrowa WRI
MW moc zainstalowana21.6 MW WRI GPPD; rekord źródłowy
WłaścicielPARQUE EOLICO DE ADRANO S.L. WRI
Uruchomienie2001 WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#560 / 899 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#245 / 341 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.72× · 30 MW · n=341 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw18,380 obliczone
Klimat14.2°C · HDD 1,447 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC4 · 34/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 21.6 MW, P. E. DE PAXAREIRAS II B (ADRANO) jest poniżej mediana elektrowni energia wiatrowa w Hiszpania (30 MW). Turbiny wiatrowe konwertują poruszające się powietrze na elektryczność; produkcja jest zmienna i zależna od lokalizacji, a nowoczesne turbiny zapewniają jedne z najniższych kosztów nowej generacji na wielu sieciach.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami energia wiatrowa w Hiszpania

SAN LORENZO A: 150 MW150SAN LORENZ…P.E. DOLAR 1: 100 MW100P.E. DOLAR…P.E. TORRE MIRO II: 99 MW99P.E. TORRE…PARAMO DE POZA I: 97 MW97PARAMO DE …PARQUE EOLICO ALTO PALANCIA III: 94 MW94PARQUE EOL…P.E. TARDIENTA I: 94 MW94P.E. TARDI…PENAFLOR III: 90 MW90PENAFLOR I…P.E. SAN JUAN DE BARGAS (UNIFICADO): 90 MW90P.E. SAN J…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: PARQUE EOLICO DE ADRANO S.L..

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia wiatrowa. Ten obiekt zamienia energię kinetyczną wiatru na energię elektryczną przez wirniki turbinowe. Typ klimatu: śródziemnomorski z ciepłym latem (Köppen Csb). Szerokość geograficzna: 42.8°N.

14.2°Cśrednia roczna temperatura
1,447stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
58stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
128 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 10 °CJF: 10 °CFM: 12 °CMA: 13 °CAM: 14 °CMJ: 17 °CJJ: 19 °CJA: 19 °CAS: 18 °CSO: 16 °CON: 12 °CND: 11 °CD19 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 41% poniżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 33/100 — ta lokalizacja plasuje się w dolna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C4 — Wysoka), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest korozja w środowisku morskim.

C4korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
34/100wskaźnik surowości środowiska
9.2°Csezonowa amplituda temperatur
28 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#245 największa elektrownia energia wiatrowa spośród 341 w Hiszpania według mocy.

Hiszpania ma 341 elektrownie energia wiatrowa w tym zbiorze danych, razem około 11,361 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 42.8233, -9.0891 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest P. E. DE PAXAREIRAS II B (ADRANO)?

P. E. DE PAXAREIRAS II B (ADRANO) — elektrownia o mocy 21.6 MW. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Galicia, Hiszpania, oddana do użytku w 2001.

Ile gospodarstw domowych może zasilić P. E. DE PAXAREIRAS II B (ADRANO)?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 18,380 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel P. E. DE PAXAREIRAS II B (ADRANO)?

Właściciel obiektu P. E. DE PAXAREIRAS II B (ADRANO) wskazany w danych: PARQUE EOLICO DE ADRANO S.L..

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.