Strona główna / Europa / Włochy / Ospitale di Cadore power station

Ospitale di Cadore power station

Elektrownia. Źródło energii: biomasa. Lokalizacja: Veneto, Włochy. Współrzędne: 46.3259, 12.323.

biomasaVenetoWłochy

Ospitale di Cadore power station — elektrownia o mocy 20.9 MW. Źródło energii: biomasa. Lokalizacja: Veneto, Włochy. Właściciel wskazany w danych: Società Italiana Centrali ElettroTermiche SRL. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 29k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #255 spośród 489 elektrowni w Włochy według mocy zainstalowanej. W kontekście, biomasa dostarcza około 5.9% energii elektrycznej Włochy; krajowa sieć energetyczna średnio 285 gCO₂/kWh (48.8% niskoemisyjne) (2025).

20.9MW moc zainstalowana
28,770zasilanych gospodarstw (szacunkowo)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id CT-249.

Stan danych

Znane dane

ObiektOspitale di Cadore power station Climate TRACE
KrajWłochy · Veneto Climate TRACE
Współrzędne46.3259, 12.323 Climate TRACE
Paliwobiomasa Climate TRACE
MW moc zainstalowana20.9 MW Climate TRACE; rekord źródłowy
WłaścicielSocietà Italiana Centrali ElettroTermiche SRL Climate TRACE

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#255 / 489 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#10 / 12 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.70× · 30 MW · n=12 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw28,770 obliczone
Klimat6.7°C · HDD 4,120 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC3 · 27/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

UruchomienieBrak danych brak w zestawie danych
TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂Brak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: Climate TRACE; paliwo: Climate TRACE

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 20.9 MW, Ospitale di Cadore power station jest poniżej mediana elektrowni biomasa w Włochy (30 MW). Elektrownie biomasowe spalają materiał organiczny, taki jak drewno, odpady lub paliwo pochodzące z odpadów, aby wytwarzać parę; są dyspozycyjne i uważane za niskoemisyjne, gdy surowiec pozyskiwany jest zrównoważnie.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami biomasa w Włochy

Acerra power station: 75 MW75Acerra pow…Turin-Gerbido Waste-to-Energy power station: 65 MW65Turin-Gerb…Biomasse Italia power station: 46 MW46Biomasse I…Mercure power station: 41 MW41Mercure po…BioPower Sardegna power station: 39 MW39BioPower S…Polo Energie Rinnovabili di Russi power station: 30 MW30Polo Energ…Biomass Crotone power station: 27 MW27Biomass Cr…Macchiareddu power station: 23 MW23Macchiared…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Società Italiana Centrali ElettroTermiche SRL.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: biomasa. Ten obiekt spala materiał organiczny (drewno, pozostałości) do wytwarzania pary dla turbiny. Typ klimatu: subarktyczny (borealny) (Köppen Dfc). Szerokość geograficzna: 46.3°N.

6.7°Cśrednia roczna temperatura
4,120stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
0stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
1,241 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -2 °CJF: -1 °CFM: 2 °CMA: 5 °CAM: 10 °CMJ: 14 °CJJ: 16 °CJA: 16 °CAS: 12 °CSO: 8 °CON: 2 °CND: -1 °CD16 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 68% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 86/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Åšrednia), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
27/100wskaźnik surowości środowiska
18.4°Csezonowa amplituda temperatur
96 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#10 największa elektrownia biomasa spośród 12 w Włochy według mocy.

Włochy ma 12 elektrownie biomasa w tym zbiorze danych, razem około 428 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 46.3259, 12.323 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Ospitale di Cadore power station?

Ospitale di Cadore power station — elektrownia o mocy 20.9 MW. Źródło energii: biomasa. Lokalizacja: Veneto, Włochy.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Ospitale di Cadore power station?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 28,770 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel Ospitale di Cadore power station?

Właściciel obiektu Ospitale di Cadore power station wskazany w danych: Società Italiana Centrali ElettroTermiche SRL.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.