Strona główna / Ameryka Północna / Stany Zjednoczone / Oregon State University Energy Center

Oregon State University Energy Center

Elektrownia. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Oregon, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 44.5643, -123.2891.

gazOregonStany Zjednoczone

Oregon State University Energy Center — elektrownia o mocy 6.5 MW. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Oregon, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Oregon State University. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 44 GWh może zasilić około 12k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #6284 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2010 roku, ma około 16 lat — stosunkowo nowoczesna. W kontekście, gaz dostarcza około 40.0% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

6.5MW moc zainstalowana
44GWh zgłoszone / rok
12,485zasilanych gospodarstw
2010oddana do użytku (~16 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0057653.

Stan danych

Znane dane

ObiektOregon State University Energy Center WRI
KrajStany Zjednoczone · Oregon WRI
Współrzędne44.5643, -123.2891 WRI
Paliwogaz WRI
MW moc zainstalowana6.5 MW Wikidata P2109; moc zainstalowana/nominalna
WłaścicielOregon State University WRI
Uruchomienie2010 WRI
GWh zgłoszone / rok44 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Emisje CO₂17,480 t CO₂·a⁻¹ obliczone
Pozycja krajowa według mocy#6284 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#1863 / 2165 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.05× · 121.2 MW · n=2165 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw12,485 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat11.5°C · HDD 2,429 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC3 · 28/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: Wikidata P2109; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 6.5 MW, Oregon State University Energy Center jest poniżej mediana elektrowni gaz w Stany Zjednoczone (121.2 MW). Elektrownie gazowe spalają gaz ziemny w turbinach otwartoobjętościowych do szybkich szczytów, lub w jednostkach cyklu połączonego, które odzyskują ciepło spalin w HRSG, aby osiągnąć około 55–62% sprawności — najczystszą opcję paliwową.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 45 GWh20132014: 42 GWh20142015: 42 GWh20152016: 0 GWh20162017: 0 GWh20172018: 0 GWh20182019: 44 GWh201945 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Oregon State University.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: gaz. Ten obiekt spala gaz ziemny w turbinie — często w układzie kombinowanym — do wytwarzania energii elektrycznej. Typ klimatu: śródziemnomorski z ciepłym latem (Köppen Csb). Szerokość geograficzna: 44.6°N.

11.5°Cśrednia roczna temperatura
2,429stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
72stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
80 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 5 °CJF: 6 °CFM: 8 °CMA: 10 °CAM: 13 °CMJ: 16 °CJJ: 19 °CJA: 19 °CAS: 17 °CSO: 12 °CON: 8 °CND: 5 °CD19 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 1% poniżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 50/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Turbina gazowa tutaj pracuje również ~0% poniżej swojej nominalnej mocy ISO (15°C) przy tej średniej rocznej (typowa krzywa CCGT, szacunkowo).

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Åšrednia), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
28/100wskaźnik surowości środowiska
14.7°Csezonowa amplituda temperatur
78 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#1863 największa elektrownia gaz spośród 2165 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 2165 elektrownie gaz w tym zbiorze danych, razem około 789,950 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 44.5643, -123.2891 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Oregon State University Energy Center?

Oregon State University Energy Center — elektrownia o mocy 6.5 MW. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Oregon, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 2010.

Ile energii elektrycznej wytwarza Oregon State University Energy Center?

Oregon State University Energy Center wytwarza około 44 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Oregon State University Energy Center?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 12,485 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Oregon State University Energy Center?

Właściciel obiektu Oregon State University Energy Center wskazany w danych: Oregon State University.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.