Oberlin (KS)

Elektrownia. Źródło energii: ropa. Lokalizacja: Kansas, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 39.8217, -100.5289.

ropaKansasStany ZjednoczoneCO₂ modelowane

Oberlin (KS) — elektrownia o mocy 6.9 MW. Źródło energii: ropa. Lokalizacja: Kansas, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: City of Oberlin - (KS). Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 5.2k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #6205 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1964 roku, ma około 62 lat — starsza, instalacja historyczna. Modelowana roczna emisja wynosi 3,831 t CO₂/rok (Climate TRACE), co odpowiada około 893 samochodom użytkowanym przez rok. W kontekście, ropa dostarcza około 0.7% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

6.9MW moc zainstalowana
5,180zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
3,831t CO₂ / rok (Climate TRACE)
1964oddana do użytku (~62 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0001312.

Stan danych

Znane dane

ObiektOberlin (KS) WRI
KrajStany Zjednoczone · Kansas WRI
Współrzędne39.8217, -100.5289 WRI
Paliworopa WRI
MW moc zainstalowana6.9 MW Wikidata P2109; moc zainstalowana/nominalna
WłaścicielCity of Oberlin - (KS) WRI
Uruchomienie1964 WRI

Modelowane dane źródłowe

Emisje CO₂3,831 t CO₂·a⁻¹ modelowane · Climate TRACE

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#6205 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#465 / 902 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.96× · 7.2 MW · n=902 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw5,180 obliczone
Klimat10.9°C · HDD 3,097 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 34/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: Wikidata P2109; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 6.9 MW, Oberlin (KS) jest około mediana elektrowni ropa w Stany Zjednoczone (7.2 MW). Elektrownie na olej spalają ciężkie oleje opałowe lub olej napędowy, zazwyczaj jako pojemność szczytowa lub zapasowa na wyspach i sieciach bez gazociągów; wysoki koszt paliwa utrzymuje ich wykorzystanie na niskim poziomie.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

~3,831 t CO₂/rok (modelowane) — w codziennym ujęciu

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

893samochodów osobowych jeżdżących przez rok
514roczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
64ksadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Przeliczenia według US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; modelowane emisje z Climate TRACE.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 0 GWh20132015: 0 GWh20152016: 0 GWh20162017: 0 GWh20172018: 0 GWh20182019: 0 GWh20190 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: City of Oberlin - (KS).

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: ropa. Ten obiekt spala olej lub olej napędowy do napędzania turbin lub silników tłokowych. Typ klimatu: wilgotny subtropikalny (Köppen Cfa). Szerokość geograficzna: 39.8°N.

10.9°Cśrednia roczna temperatura
3,097stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
537stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
816 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -3 °CJF: 0 °CFM: 4 °CMA: 10 °CAM: 16 °CMJ: 22 °CJJ: 25 °CJA: 24 °CAS: 19 °CSO: 12 °CON: 3 °CND: -1 °CD25 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 26% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 65/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
34/100wskaźnik surowości środowiska
27.9°Csezonowa amplituda temperatur
1142 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#465 największa elektrownia ropa spośród 902 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 902 elektrownie ropa w tym zbiorze danych, razem około 40,022 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 39.8217, -100.5289 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Oberlin (KS)?

Oberlin (KS) — elektrownia o mocy 6.9 MW. Źródło energii: ropa. Lokalizacja: Kansas, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 1964.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Oberlin (KS)?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 5,180 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel Oberlin (KS)?

Właściciel obiektu Oberlin (KS) wskazany w danych: City of Oberlin - (KS).

Ile CO₂ emituje Oberlin (KS)?

Dla Oberlin (KS) modelowana emisja wynosi około 3,831 ton CO₂ rocznie (Climate TRACE).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.