Nußdorf

Elektrownia. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: Bavaria, Niemcy. Współrzędne: 47.7447, 12.1357.

energia wodnaBavariaNiemcyelektrownia wodna przepływowa

Nußdorf — elektrownia o mocy 36.6 MW. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: Bavaria, Niemcy. Właściciel wskazany w danych: Innwerk AG. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 37k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #412 spośród 1,442 elektrowni w Niemcy według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1982 roku, ma około 44 lat — o ugruntowanej pozycji. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia wodna dostarcza około 3.9% energii elektrycznej Niemcy; krajowa sieć energetyczna średnio 330 gCO₂/kWh (59.1% niskoemisyjne) (2025).

36.6MW moc zainstalowana
36,641zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
1982oddana do użytku (~44 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1005984.

Stan danych

Znane dane

ObiektNußdorf WRI
KrajNiemcy · Bavaria WRI
Współrzędne47.7447, 12.1357 WRI
Paliwoenergia wodna WRI
MW moc zainstalowana36.6 MW WRI GPPD; rekord źródłowy
WłaścicielInnwerk AG WRI
Uruchomienie1982 WRI
Technologiaelektrownia wodna przepływowa WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#412 / 1442 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#43 / 112 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów1.53× · 24 MW · n=112 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw36,641 obliczone
Klimat7.0°C · HDD 4,006 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 25/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie mocy

Publiczna moc powyżej to bieżąca wartość z rekordu źródłowego. Kandydat z trackera 2026 podaje 48 MW dla Nussdorf hydroelectric plant, ale nie jest używany jako główna wartość publiczna, dopóki zakres nie zostanie zweryfikowany (blok vs eksploatacja vs całkowita moc zainstalowana/projektowa).

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 36.6 MW, Nußdorf jest znacznie powyżej mediana elektrowni energia wodna w Niemcy (24 MW). Technicznie jest opisywana jako elektrownia wodna przepływowa. Energia wodna konwertuje energię spadającej lub płynącej wody na elektryczność; produkcja zależy od opadów i poziomu zbiornika, a duże tamy zapewniają również równoważenie sieci i magazynowanie.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami energia wodna w Niemcy

PSW Vianden: 1,096 MW1kPSW ViandenGoldisthal: 1,060 MW1kGoldisthalMarkersbach: 1,046 MW1kMarkersbachWehr: 910 MW910WehrWaldeck 2: 480 MW480Waldeck 2Säckingen: 360 MW360SäckingenHohenwarte: 320 MW320HohenwarteKopswerk I: 247 MW247Kopswerk I

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Innwerk AG.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia wodna. Ten obiekt zamienia energię spadającej lub płynącej wody przez turbiny wodne. Typ klimatu: umiarkowany oceaniczny (Köppen Cfb). Szerokość geograficzna: 47.7°N.

7.0°Cśrednia roczna temperatura
4,006stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
0stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
959 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -2 °CJF: -1 °CFM: 3 °CMA: 6 °CAM: 11 °CMJ: 14 °CJJ: 16 °CJA: 16 °CAS: 12 °CSO: 8 °CON: 2 °CND: -1 °CD16 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 63% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 84/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
25/100wskaźnik surowości środowiska
18.1°Csezonowa amplituda temperatur
214 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#43 największa elektrownia energia wodna spośród 112 w Niemcy według mocy.

Niemcy ma 112 elektrownie energia wodna w tym zbiorze danych, razem około 9,981 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 47.7447, 12.1357 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Nußdorf?

Nußdorf — elektrownia o mocy 36.6 MW. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: Bavaria, Niemcy, oddana do użytku w 1982.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Nußdorf?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 36,641 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel Nußdorf?

Właściciel obiektu Nußdorf wskazany w danych: Innwerk AG.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.