Strona główna / Europa / Niemcy / MVA Ingolstadt

MVA Ingolstadt

Elektrownia. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: Bavaria, Niemcy. Współrzędne: 48.7645, 11.4918.

odpadyBavariaNiemcyCO₂ zmierzone

MVA Ingolstadt — elektrownia o mocy 25.5 MW. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: Bavaria, Niemcy. Właściciel wskazany w danych: Zweckverband Müllverwertungsanlage Ingolstadt (MVA Ingolstadt). Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 35k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #491 spośród 1,442 elektrowni w Niemcy według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1984 roku, ma około 42 lat — o ugruntowanej pozycji. Jej zmierzone emisje wynoszące 37,209 t CO₂/rok (EU ETS verified (EUTL 2023)) odpowiadają około 8.7k samochodom osobowym jeżdżącym przez rok. W kontekście, krajowa sieć energetyczna średnio 330 gCO₂/kWh (59.1% niskoemisyjne) (2025).

25.5MW moc zainstalowana
35,102zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
37,209t CO₂ / rok (EU ETS verified (EUTL 2023))
1984oddana do użytku (~42 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1005964.

Stan danych

Znane dane

ObiektMVA Ingolstadt WRI
KrajNiemcy · Bavaria WRI
Współrzędne48.7645, 11.4918 WRI
Paliwoodpady WRI
MW moc zainstalowana25.5 MW WRI GPPD; rekord źródłowy
WłaścicielZweckverband Müllverwertungsanlage Ingolstadt (MVA Ingolstadt) WRI
Uruchomienie1984 WRI
Emisje CO₂37,209 t CO₂·a⁻¹ zmierzone · EU ETS verified (EUTL 2023)

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#491 / 1442 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#26 / 68 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów1.13× · 22.5 MW · n=68 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw35,102 obliczone
Klimat8.8°C · HDD 3,371 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 26/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 25.5 MW, MVA Ingolstadt jest znacznie powyżej mediana elektrowni odpady w Niemcy (22.5 MW). Elektrownie konwersji odpadów spalają odpady stałe komunalne w celu wytworzenia elektryczności i ciepła, zmniejszając objętość wysypiska przy jednoczesnym odzyskiwaniu energii z odpadów resztkowych.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

37,209 t CO₂/rok — w codziennych jednostkach

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

8.7ksamochodów osobowych jeżdżących przez rok
5.0kroczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
620ksadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Odpowiedniki przez US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; emisje zgłoszone do EU ETS verified (EUTL 2023).

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami odpady w Niemcy

ZMS Schwandorf power station: 76 MW76ZMS Schwan…MHKW Frankfurt: 72 MW72MHKW Frank…GMVA Niederrhein: 62 MW62GMVA Niede…MHKW Rothensee: 58 MW58MHKW Rothe…Müllkraftwerk Schwandorf: 54 MW54Müllkraftw…DT: 54 MW54DTRMVA Köln: 45 MW45RMVA KölnHKW Mannheim: 45 MW45HKW Mannhe…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Zweckverband Müllverwertungsanlage Ingolstadt (MVA Ingolstadt).

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: odpady. Ten obiekt odzyskuje energię poprzez spalanie odpadów komunalnych lub przemysłowych. Typ klimatu: umiarkowany oceaniczny (Köppen Cfb). Szerokość geograficzna: 48.8°N.

8.8°Cśrednia roczna temperatura
3,371stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
20stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
377 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -1 °CJF: 0 °CFM: 5 °CMA: 8 °CAM: 14 °CMJ: 17 °CJJ: 18 °CJA: 18 °CAS: 14 °CSO: 9 °CON: 3 °CND: 0 °CD18 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 37% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 73/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
26/100wskaźnik surowości środowiska
19.5°Csezonowa amplituda temperatur
362 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#26 największa elektrownia odpady spośród 68 w Niemcy według mocy.

Niemcy ma 68 elektrownie odpady w tym zbiorze danych, razem około 1,698 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 48.7645, 11.4918 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest MVA Ingolstadt?

MVA Ingolstadt — elektrownia o mocy 25.5 MW. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: Bavaria, Niemcy, oddana do użytku w 1984.

Ile gospodarstw domowych może zasilić MVA Ingolstadt?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 35,102 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel MVA Ingolstadt?

Właściciel obiektu MVA Ingolstadt wskazany w danych: Zweckverband Müllverwertungsanlage Ingolstadt (MVA Ingolstadt).

Ile CO₂ emituje MVA Ingolstadt?

MVA Ingolstadt zgłosiła około 37,209 ton CO₂ rocznie (EU ETS verified (EUTL 2023)).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.