MVA Hamm

Elektrownia. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: North Rhine-Westphalia, Niemcy. Współrzędne: 51.6804, 7.7442.

odpadyNorth Rhine-WestphaliaNiemcyCO₂ modelowane

MVA Hamm — elektrownia o mocy 14.6 MW. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: North Rhine-Westphalia, Niemcy. Właściciel wskazany w danych: MHB Hamm Betriebsführungsgesellschaft mbH. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 20k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #687 spośród 1,442 elektrowni w Niemcy według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1985 roku, ma około 41 lat — o ugruntowanej pozycji. Modelowana roczna emisja wynosi 161,710 t CO₂/rok (Climate TRACE), co odpowiada około 38k samochodom użytkowanym przez rok. W kontekście, krajowa sieć energetyczna średnio 330 gCO₂/kWh (59.1% niskoemisyjne) (2025).

14.6MW moc zainstalowana
20,097zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
161,710t CO₂ / rok (Climate TRACE)
1985oddana do użytku (~41 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1005963.

Stan danych

Znane dane

ObiektMVA Hamm WRI
KrajNiemcy · North Rhine-Westphalia WRI
Współrzędne51.6804, 7.7442 WRI
Paliwoodpady WRI
MW moc zainstalowana14.6 MW WRI GPPD; rekord źródłowy
WłaścicielMHB Hamm Betriebsführungsgesellschaft mbH WRI
Uruchomienie1985 WRI

Modelowane dane źródłowe

Emisje CO₂161,710 t CO₂·a⁻¹ modelowane · Climate TRACE

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#687 / 1442 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#47 / 68 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.65× · 22.5 MW · n=68 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw20,097 obliczone
Klimat9.5°C · HDD 3,077 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 24/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 14.6 MW, MVA Hamm jest poniżej mediana elektrowni odpady w Niemcy (22.5 MW). Elektrownie konwersji odpadów spalają odpady stałe komunalne w celu wytworzenia elektryczności i ciepła, zmniejszając objętość wysypiska przy jednoczesnym odzyskiwaniu energii z odpadów resztkowych.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

~161,710 t CO₂/rok (modelowane) — w codziennym ujęciu

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

38ksamochodów osobowych jeżdżących przez rok
22kroczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
2.7 mlnsadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Przeliczenia według US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; modelowane emisje z Climate TRACE.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami odpady w Niemcy

ZMS Schwandorf power station: 76 MW76ZMS Schwan…MHKW Frankfurt: 72 MW72MHKW Frank…GMVA Niederrhein: 62 MW62GMVA Niede…MHKW Rothensee: 58 MW58MHKW Rothe…Müllkraftwerk Schwandorf: 54 MW54Müllkraftw…DT: 54 MW54DTRMVA Köln: 45 MW45RMVA KölnHKW Mannheim: 45 MW45HKW Mannhe…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: MHB Hamm Betriebsführungsgesellschaft mbH.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: odpady. Ten obiekt odzyskuje energię poprzez spalanie odpadów komunalnych lub przemysłowych. Typ klimatu: umiarkowany oceaniczny (Köppen Cfb). Szerokość geograficzna: 51.7°N.

9.5°Cśrednia roczna temperatura
3,077stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
0stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
94 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 2 °CJF: 2 °CFM: 5 °CMA: 8 °CAM: 13 °CMJ: 16 °CJJ: 18 °CJA: 17 °CAS: 14 °CSO: 10 °CON: 6 °CND: 3 °CD18 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 25% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 64/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
24/100wskaźnik surowości środowiska
15.9°Csezonowa amplituda temperatur
193 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#47 największa elektrownia odpady spośród 68 w Niemcy według mocy.

Niemcy ma 68 elektrownie odpady w tym zbiorze danych, razem około 1,698 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 51.6804, 7.7442 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest MVA Hamm?

MVA Hamm — elektrownia o mocy 14.6 MW. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: North Rhine-Westphalia, Niemcy, oddana do użytku w 1985.

Ile gospodarstw domowych może zasilić MVA Hamm?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 20,097 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel MVA Hamm?

Właściciel obiektu MVA Hamm wskazany w danych: MHB Hamm Betriebsführungsgesellschaft mbH.

Ile CO₂ emituje MVA Hamm?

Dla MVA Hamm modelowana emisja wynosi około 161,710 ton CO₂ rocznie (Climate TRACE).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.