Mulgrave

Elektrownia. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Nova Scotia, Kanada. Współrzędne: 45.6207, -61.4343.

energia wiatrowaNova ScotiaKanadalokalizacja lądowa

Mulgrave — elektrownia o mocy 2.3 MW. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Nova Scotia, Kanada. Właściciel wskazany w danych: Barrington Wind Energy Ltd [100%]. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 2.0k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #1098 spośród 1,210 elektrowni w Kanada według mocy zainstalowanej. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia wiatrowa dostarcza około 7.9% energii elektrycznej Kanada; krajowa sieć energetyczna średnio 191 gCO₂/kWh (77.0% niskoemisyjne) (2025).

2.3MW moc zainstalowana
1,957zasilanych gospodarstw (szacunkowo)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id CAN0008151.

Stan danych

Znane dane

ObiektMulgrave WRI
KrajKanada · Nova Scotia WRI
Współrzędne45.6207, -61.4343 WRI
Paliwoenergia wiatrowa WRI
MW moc zainstalowana2.3 MW WRI GPPD; rekord źródłowy
WłaścicielBarrington Wind Energy Ltd [100%] WRI
Technologialokalizacja lądowa WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#1098 / 1210 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#217 / 241 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.10× · 24 MW · n=241 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw1,957 obliczone
Klimat5.3°C · HDD 4,595 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 31/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

UruchomienieBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 2.3 MW, Mulgrave jest poniżej mediana elektrowni energia wiatrowa w Kanada (24 MW). Technicznie jest opisywana jako lokalizacja lądowa. Turbiny wiatrowe konwertują poruszające się powietrze na elektryczność; produkcja jest zmienna i zależna od lokalizacji, a nowoczesne turbiny zapewniają jedne z najniższych kosztów nowej generacji na wielu sieciach.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami energia wiatrowa w Kanada

Lac-Alfred: 300 MW300Lac-AlfredBlackspring Ridge: 299 MW299Blacksprin…K2 Wind: 270 MW270K2 WindSouth Kent: 270 MW270South KentWest Lincoln Niagara Region Wind Farm: 230 MW230West Linco…Rivière du Moulin 2: 200 MW200Rivière du…Wolfe Island: 198 MW198Wolfe Isla…Prince: 189 MW189Prince

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Barrington Wind Energy Ltd [100%].

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia wiatrowa. Ten obiekt zamienia energię kinetyczną wiatru na energię elektryczną przez wirniki turbinowe. Typ klimatu: wilgotny kontynentalny z ciepłym latem (Köppen Dfb). Szerokość geograficzna: 45.6°N.

5.3°Cśrednia roczna temperatura
4,595stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
0stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
124 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -6 °CJF: -7 °CFM: -4 °CMA: 2 °CAM: 7 °CMJ: 12 °CJJ: 16 °CJA: 18 °CAS: 14 °CSO: 9 °CON: 4 °CND: -2 °CD18 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 87% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 91/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest cykliczne zmiany temperatury.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
31/100wskaźnik surowości środowiska
24.8°Csezonowa amplituda temperatur
54 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#217 największa elektrownia energia wiatrowa spośród 241 w Kanada według mocy.

Kanada ma 241 elektrownie energia wiatrowa w tym zbiorze danych, razem około 12,127 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 45.6207, -61.4343 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Mulgrave?

Mulgrave — elektrownia o mocy 2.3 MW. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Nova Scotia, Kanada.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Mulgrave?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 1,957 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel Mulgrave?

Właściciel obiektu Mulgrave wskazany w danych: Barrington Wind Energy Ltd [100%].

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.