Mountain View I&2

Elektrownia. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: California, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 33.9211, -116.5642.

energia wiatrowaCaliforniaStany Zjednoczone

Mountain View I&2 — elektrownia o mocy 64.8 MW. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: California, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: AES Wind Generation Inc. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 197 GWh może zasilić około 56k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #3346 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2001 roku, ma około 25 lat — stosunkowo nowoczesna. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia wiatrowa dostarcza około 10.3% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

64.8MW moc zainstalowana
197GWh zgłoszone / rok
56,171zasilanych gospodarstw
2001oddana do użytku (~25 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0055719.

Stan danych

Znane dane

ObiektMountain View I&2 WRI
KrajStany Zjednoczone · California WRI
Współrzędne33.9211, -116.5642 WRI
Paliwoenergia wiatrowa WRI
MW moc zainstalowana64.8 MW GEM · 2026 · L100000906460; część kompleksu wytwórczego
WłaścicielAES Wind Generation Inc WRI
Uruchomienie2001 WRI
GWh zgłoszone / rok197 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#3346 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#579 / 1139 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.96× · 67.7 MW · n=1139 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw56,171 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat21.5°C · HDD 534 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC3 · 42/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: GEM · 2026 · L100000906460; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 64.8 MW, Mountain View I&2 jest około mediana elektrowni energia wiatrowa w Stany Zjednoczone (67.7 MW). Turbiny wiatrowe konwertują poruszające się powietrze na elektryczność; produkcja jest zmienna i zależna od lokalizacji, a nowoczesne turbiny zapewniają jedne z najniższych kosztów nowej generacji na wielu sieciach.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 213 GWh20132014: 202 GWh20142015: 195 GWh20152016: 184 GWh20162017: 156 GWh20172018: 198 GWh20182019: 197 GWh2019213 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: AES Wind Generation Inc.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia wiatrowa. Ten obiekt zamienia energię kinetyczną wiatru na energię elektryczną przez wirniki turbinowe. Typ klimatu: śródziemnomorski z gorącym latem (Köppen Csa). Szerokość geograficzna: 33.9°N.

21.5°Cśrednia roczna temperatura
534stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
1,816stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
253 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 12 °CJF: 14 °CFM: 16 °CMA: 20 °CAM: 24 °CMJ: 28 °CJJ: 31 °CJA: 31 °CAS: 28 °CSO: 23 °CON: 16 °CND: 12 °CD31 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 78% poniżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 21/100 — ta lokalizacja plasuje się w dolna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Åšrednia), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
42/100wskaźnik surowości środowiska
18.8°Csezonowa amplituda temperatur
133 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#579 największa elektrownia energia wiatrowa spośród 1139 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 1139 elektrownie energia wiatrowa w tym zbiorze danych, razem około 104,873 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 33.9211, -116.5642 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Mountain View I&2?

Mountain View I&2 — elektrownia o mocy 64.8 MW. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: California, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 2001.

Ile energii elektrycznej wytwarza Mountain View I&2?

Mountain View I&2 wytwarza około 197 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Mountain View I&2?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 56,171 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Mountain View I&2?

Właściciel obiektu Mountain View I&2 wskazany w danych: AES Wind Generation Inc.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.