Strona główna / Europa / Francja / Montereau-Fault-Yonne

Montereau-Fault-Yonne

Elektrownia. Źródło energii: biomasa. Lokalizacja: Ile-de-France, Francja. Współrzędne: 48.3901, 2.9618.

biomasaIle-de-FranceFrancjaCO₂ zmierzone

Montereau-Fault-Yonne — elektrownia o mocy 6.3 MW. Źródło energii: biomasa. Lokalizacja: Ile-de-France, Francja. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 8.7k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #1196 spośród 2,216 elektrowni w Francja według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2011 roku, ma około 15 lat — stosunkowo nowoczesna. Jej zmierzone emisje wynoszące 363 t CO₂/rok (EU ETS verified (EUTL 2023)) odpowiadają około 85 samochodom osobowym jeżdżącym przez rok. W kontekście, biomasa dostarcza około 1.8% energii elektrycznej Francja; krajowa sieć energetyczna średnio 41 gCO₂/kWh (94.9% niskoemisyjne) (2025).

6.3MW moc zainstalowana
8,672zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
363t CO₂ / rok (EU ETS verified (EUTL 2023))
2011oddana do użytku (~15 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1024813.

Stan danych

Znane dane

ObiektMontereau-Fault-Yonne WRI
KrajFrancja · Ile-de-France WRI
Współrzędne48.3901, 2.9618 WRI
Paliwobiomasa WRI
MW moc zainstalowana6.3 MW ODRE official registry; moc zainstalowana/nominalna
Uruchomienie2011 WRI
Emisje CO₂363 t CO₂·a⁻¹ zmierzone · EU ETS verified (EUTL 2023)

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#1196 / 2216 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#53 / 158 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów2.17× · 2.9 MW · n=158 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw8,672 obliczone
Klimat10.4°C · HDD 2,797 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 25/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

WłaścicielBrak danych brak w zestawie danych
TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: ODRE official registry; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 6.3 MW, Montereau-Fault-Yonne jest znacznie powyżej mediana elektrowni biomasa w Francja (2.9 MW). Elektrownie biomasowe spalają materiał organiczny, taki jak drewno, odpady lub paliwo pochodzące z odpadów, aby wytwarzać parę; są dyspozycyjne i uważane za niskoemisyjne, gdy surowiec pozyskiwany jest zrównoważnie.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

363 t CO₂/rok — w codziennych jednostkach

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

85samochodów osobowych jeżdżących przez rok
49roczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
6.0ksadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Odpowiedniki przez US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; emisje zgłoszone do EU ETS verified (EUTL 2023).

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami biomasa w Francja

Ivry-Paris XIII power station: 64 MW64Ivry-Paris…Issy-les-Moulineaux: 55 MW55Issy-les-M…Isséane Waste-To-Energy power station: 52 MW52Isséane Wa…Morcenx: 45 MW45MorcenxFos-sur-Mer: 40 MW40Fos-sur-MerGolbey power station: 38 MW38Golbey pow…Tarascon power station: 37 MW37Tarascon p…Alizay Paper Mill power station: 30 MW30Alizay Pap…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: biomasa. Ten obiekt spala materiał organiczny (drewno, pozostałości) do wytwarzania pary dla turbiny. Typ klimatu: umiarkowany oceaniczny (Köppen Cfb). Szerokość geograficzna: 48.4°N.

10.4°Cśrednia roczna temperatura
2,797stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
37stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
145 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 3 °CJF: 3 °CFM: 7 °CMA: 9 °CAM: 13 °CMJ: 16 °CJJ: 19 °CJA: 18 °CAS: 15 °CSO: 11 °CON: 6 °CND: 4 °CD19 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 14% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 57/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
25/100wskaźnik surowości środowiska
15.8°Csezonowa amplituda temperatur
195 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#53 największa elektrownia biomasa spośród 158 w Francja według mocy.

Francja ma 158 elektrownie biomasa w tym zbiorze danych, razem około 1,184 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 48.3901, 2.9618 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Montereau-Fault-Yonne?

Montereau-Fault-Yonne — elektrownia o mocy 6.3 MW. Źródło energii: biomasa. Lokalizacja: Ile-de-France, Francja, oddana do użytku w 2011.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Montereau-Fault-Yonne?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 8,672 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Ile CO₂ emituje Montereau-Fault-Yonne?

Montereau-Fault-Yonne zgłosiła około 363 ton CO₂ rocznie (EU ETS verified (EUTL 2023)).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.