Strona główna / Europa / Włochy / Mesagne Greenhouses

Mesagne Greenhouses

Elektrownia. Źródło energii: energia słoneczna. Lokalizacja: Apulia, Włochy. Współrzędne: 40.599, 17.791.

energia słonecznaApuliaWłochyfotowoltaika (PV, klasyfikacja przyjęta)

Mesagne Greenhouses — elektrownia o mocy 9.4 MW. Źródło energii: energia słoneczna. Lokalizacja: Apulia, Włochy. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 4.0k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #331 spośród 489 elektrowni w Włochy według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2011 roku, ma około 15 lat — stosunkowo nowoczesna. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia słoneczna dostarcza około 16.9% energii elektrycznej Włochy; krajowa sieć energetyczna średnio 285 gCO₂/kWh (48.8% niskoemisyjne) (2025).

9.4MW moc zainstalowana
3,999zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
2011oddana do użytku (~15 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WKS0068111.

Stan danych

Znane dane

ObiektMesagne Greenhouses WRI
KrajWłochy · Apulia WRI
Współrzędne40.599, 17.791 WRI
Paliwoenergia słoneczna WRI
MW moc zainstalowana9.4 MW GEM · 2026 · L100001003902; moc eksploatowana elektrowni
Uruchomienie2011 WRI
Technologiafotowoltaika (PV, klasyfikacja przyjęta) WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#331 / 489 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#65 / 223 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów1.57× · 6 MW · n=223 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw3,999 obliczone
Klimat16.5°C · HDD 1,208 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC4 · 41/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

WłaścicielBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: GEM · 2026 · L100001003902; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 9.4 MW, Mesagne Greenhouses jest znacznie powyżej mediana elektrowni energia słoneczna w Włochy (6 MW). Technicznie jest opisywana jako fotowoltaika (PV, klasyfikacja przyjęta). Fotowoltaika słoneczna konwertuje bezpośrednio światło słoneczne w elektryczność bez części ruchomych ani paliwa; produkcja zmienia się w zależności od pory dnia i pogody, więc łączy się ją z magazynowaniem lub elastycznym wsparciem.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami energia słoneczna w Włochy

EMMEZETA SOLAR PARK ROVIGO: 65 MW65EMMEZETA S…MdC Octopus: 57 MW57MdC OctopusSerenissima: 48 MW48SerenissimaMdC III+IV: 44 MW44MdC III+IVCellino San Marco: 43 MW43Cellino Sa…Vega Apulia: 40 MW40Vega ApuliaSant' Alberto: 35 MW35Sant' Albe…ALFONSINE: 31 MW31ALFONSINE

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia słoneczna. Ten obiekt bezpośrednio zamienia światło słoneczne na energię elektryczną za pomocą paneli fotowoltaicznych. Typ klimatu: śródziemnomorski z gorącym latem (Köppen Csa). Szerokość geograficzna: 40.6°N.

16.5°Cśrednia roczna temperatura
1,208stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
674stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
37 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 9 °CJF: 10 °CFM: 11 °CMA: 14 °CAM: 18 °CMJ: 22 °CJJ: 25 °CJA: 25 °CAS: 22 °CSO: 18 °CON: 14 °CND: 11 °CD25 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 51% poniżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 29/100 — ta lokalizacja plasuje się w dolna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Fotowoltaika traci ~0,35%/°C powyżej 25°C temperatury ogniwa — około 0.0% przy szczytach ciepłej pory roku tutaj (szacunkowo).

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C4 — Wysoka), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest korozja w środowisku morskim.

C4korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
41/100wskaźnik surowości środowiska
15.6°Csezonowa amplituda temperatur
15 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#65 największa elektrownia energia słoneczna spośród 223 w Włochy według mocy.

Włochy ma 223 elektrownie energia słoneczna w tym zbiorze danych, razem około 1,975 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 40.599, 17.791 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Mesagne Greenhouses?

Mesagne Greenhouses — elektrownia o mocy 9.4 MW. Źródło energii: energia słoneczna. Lokalizacja: Apulia, Włochy, oddana do użytku w 2011.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Mesagne Greenhouses?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 3,999 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.