Macksburg Wind Project

Elektrownia. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Iowa, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 41.2092, -94.1036.

energia wiatrowaIowaStany Zjednoczone

Macksburg Wind Project — elektrownia o mocy 119.6 MW. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Iowa, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: MidAmerican Energy Co. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 336 GWh może zasilić około 96k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #2540 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2015 roku, ma około 11 lat — stosunkowo nowoczesna. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia wiatrowa dostarcza około 10.3% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

119.6MW moc zainstalowana
336GWh zgłoszone / rok
96,028zasilanych gospodarstw
2015oddana do użytku (~11 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0058885.

Stan danych

Znane dane

ObiektMacksburg Wind Project WRI
KrajStany Zjednoczone · Iowa WRI
Współrzędne41.2092, -94.1036 WRI
Paliwoenergia wiatrowa WRI
MW moc zainstalowana119.6 MW GEM · 2026 · L100000907092; moc eksploatowana elektrowni
WłaścicielMidAmerican Energy Co WRI
Uruchomienie2015 WRI
GWh zgłoszone / rok336 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#2540 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#369 / 1139 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów1.77× · 67.7 MW · n=1139 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw96,028 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat9.8°C · HDD 3,389 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 33/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: GEM · 2026 · L100000907092; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 119.6 MW, Macksburg Wind Project jest znacznie powyżej mediana elektrowni energia wiatrowa w Stany Zjednoczone (67.7 MW). Turbiny wiatrowe konwertują poruszające się powietrze na elektryczność; produkcja jest zmienna i zależna od lokalizacji, a nowoczesne turbiny zapewniają jedne z najniższych kosztów nowej generacji na wielu sieciach.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2014: 20 GWh20142015: 389 GWh20152016: 374 GWh20162017: 368 GWh20172018: 341 GWh20182019: 336 GWh2019389 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: MidAmerican Energy Co. Wszystkie elektrownie tej firmy →

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia wiatrowa. Ten obiekt zamienia energię kinetyczną wiatru na energię elektryczną przez wirniki turbinowe. Typ klimatu: wilgotny kontynentalny z gorącym latem (Köppen Dfa). Szerokość geograficzna: 41.2°N.

9.8°Cśrednia roczna temperatura
3,389stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
428stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
354 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -6 °CJF: -3 °CFM: 4 °CMA: 10 °CAM: 16 °CMJ: 21 °CJJ: 24 °CJA: 23 °CAS: 18 °CSO: 12 °CON: 3 °CND: -4 °CD24 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 38% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 73/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest cykliczne zmiany temperatury.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
33/100wskaźnik surowości środowiska
30.2°Csezonowa amplituda temperatur
707 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#369 największa elektrownia energia wiatrowa spośród 1139 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 1139 elektrownie energia wiatrowa w tym zbiorze danych, razem około 104,873 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 41.2092, -94.1036 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Macksburg Wind Project?

Macksburg Wind Project — elektrownia o mocy 119.6 MW. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Iowa, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 2015.

Ile energii elektrycznej wytwarza Macksburg Wind Project?

Macksburg Wind Project wytwarza około 336 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Macksburg Wind Project?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 96,028 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Macksburg Wind Project?

Właściciel obiektu Macksburg Wind Project wskazany w danych: MidAmerican Energy Co.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.