Louzy

Elektrownia biomasa w Poitou-Charentes, Francja. Przybliżona lokalizacja 47.0175, -0.1809.

biomasaPoitou-CharentesFrancja

Louzy to biomasa zakład energetyczny o mocy 2.1 MW w Poitou-Charentes, Francja. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 2.9k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #1684 spośród 2,216 elektrowni w Francja według mocy zainstalowanej. W kontekście, biomasa dostarcza około 1.8% energii elektrycznej Francja; krajowa sieć energetyczna średnio 41 gCO₂/kWh (94.9% niskoemisyjne) (2025).

2.1MW moc zainstalowana
2,890zasilanych gospodarstw (szacunkowo)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1025254.

Stan danych

Znane dane

ObiektLouzy WRI
KrajFrancja · Poitou-Charentes WRI
Współrzędne47.0175, -0.1809 WRI
Paliwobiomasa WRI
MW moc zainstalowana2.1 MW GEM · 2026 · L100000816779; część kompleksu wytwórczego

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#1684 / 2216 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#93 / 158 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.72× · 2.9 MW · n=158 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw2,890 obliczone
Klimat11.5°C · HDD 2,423 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 25/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

WłaścicielBrak danych brak w zestawie danych
UruchomienieBrak danych brak w zestawie danych
TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂Brak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: GEM · 2026 · L100000816779; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 2.1 MW, Louzy jest poniżej mediana elektrowni biomasa w Francja (2.9 MW). Elektrownie biomasowe spalają materiał organiczny, taki jak drewno, odpady lub paliwo pochodzące z odpadów, aby wytwarzać parę; są dyspozycyjne i uważane za niskoemisyjne, gdy surowiec pozyskiwany jest zrównoważnie.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami biomasa w Francja

Ivry-Paris XIII power station: 64 MW64Ivry-Paris…Issy-les-Moulineaux: 55 MW55Issy-les-M…Isséane Waste-To-Energy power station: 52 MW52Isséane Wa…Morcenx: 45 MW45MorcenxFos-sur-Mer: 40 MW40Fos-sur-MerGolbey power station: 38 MW38Golbey pow…Tarascon power station: 37 MW37Tarascon p…Alizay Paper Mill power station: 30 MW30Alizay Pap…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Ta elektrownia biomass spala materiał organiczny (drewno, pozostałości) do wytwarzania pary dla turbiny. Leży w klimacie temperate oceanic (Köppen Cfb) — półkula Północna, szerokość geograficzna 47.0°N — co kształtuje ile energii może produkować i jak jej produkcja zmienia się w ciągu roku.

11.5°Cśrednia roczna temperatura
2,423stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
80stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
80 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 5 °CJF: 5 °CFM: 8 °CMA: 10 °CAM: 14 °CMJ: 17 °CJJ: 19 °CJA: 19 °CAS: 16 °CSO: 12 °CON: 8 °CND: 6 °CD19 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 1% poniżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 50/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest humidity / wetness.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
25/100wskaźnik surowości środowiska
14.6°Csezonowa amplituda temperatur
154 kmodległość od wybrzeża

Wyższa surowość środowiska to dokładnie miejsce, gdzie ochronna izolacja zdejmowalna zwraca się najbardziej: osłonięty mikroklimat spowalnia korozję, uszkodzenia UV i zmęczenie termiczne oraz wydłuża żywotność urządzeń zewnętrznych. To orientacyjny kontekst klimatyczny lokalizacji — nie ocena stanu konkretnej elektrowni ani operatora.

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#93 największa elektrownia biomasa spośród 158 w Francja według mocy.

Francja ma 158 elektrownie biomasa w tym zbiorze danych, razem około 1,184 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 47.0175, -0.1809 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Louzy?

Louzy to elektrownia 2.1 MW biomasa w regionie Poitou-Charentes, Francja.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Louzy?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 2,890 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.