Strona główna / Ameryka Południowa / Chile / Loma Los Colorados II

Loma Los Colorados II

Elektrownia. Źródło energii: biomasa. Lokalizacja: Valparaiso, Chile. Współrzędne: -32.9567, -70.8046.

biomasaValparaisoChile

Loma Los Colorados II — elektrownia o mocy 18.2 MW. Źródło energii: biomasa. Lokalizacja: Valparaiso, Chile. Właściciel wskazany w danych: KDM ENERGIA S.A.. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 25k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #189 spośród 336 elektrowni w Chile według mocy zainstalowanej. W kontekście, biomasa dostarcza około 5.7% energii elektrycznej Chile; krajowa sieć energetyczna średnio 289 gCO₂/kWh (66.4% niskoemisyjne) (2025).

18.2MW moc zainstalowana
25,053zasilanych gospodarstw (szacunkowo)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id CHL0003019.

Stan danych

Znane dane

ObiektLoma Los Colorados II WRI
KrajChile · Valparaiso WRI
Współrzędne-32.9567, -70.8046 WRI
Paliwobiomasa WRI
MW moc zainstalowana18.2 MW WRI GPPD; rekord źródłowy
WłaścicielKDM ENERGIA S.A. WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#189 / 336 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#8 / 22 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów1.30× · 14 MW · n=22 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw25,053 obliczone
Klimat15.1°C · HDD 1,329 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC3 · 32/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

UruchomienieBrak danych brak w zestawie danych
TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂Brak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 18.2 MW, Loma Los Colorados II jest znacznie powyżej mediana elektrowni biomasa w Chile (14 MW). Elektrownie biomasowe spalają materiał organiczny, taki jak drewno, odpady lub paliwo pochodzące z odpadów, aby wytwarzać parę; są dyspozycyjne i uważane za niskoemisyjne, gdy surowiec pozyskiwany jest zrównoważnie.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami biomasa w Chile

Santa Fe: 67 MW67Santa FeNueva Aldea III: 37 MW37Nueva Alde…CMPC Pacífico: 33 MW33CMPC Pacíf…Lautaro: 26 MW26LautaroCMPC_Laja: 25 MW25CMPC_LajaArauco: 24 MW24AraucoLautaro II: 22 MW22Lautaro IILoma Los Colorados II: 18 MW18Loma Los C…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: KDM ENERGIA S.A..

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: biomasa. Ten obiekt spala materiał organiczny (drewno, pozostałości) do wytwarzania pary dla turbiny. Typ klimatu: śródziemnomorski z ciepłym latem (Köppen Csb). Szerokość geograficzna: 33.0°S.

15.1°Cśrednia roczna temperatura
1,329stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
255stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
692 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 21 °CJF: 21 °CFM: 18 °CMA: 15 °CAM: 12 °CMJ: 9 °CJJ: 9 °CJA: 10 °CAS: 12 °CSO: 15 °CON: 18 °CND: 20 °CD21 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 46% poniżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 31/100 — ta lokalizacja plasuje się w dolna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Åšrednia), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
32/100wskaźnik surowości środowiska
12.2°Csezonowa amplituda temperatur
50 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#8 największa elektrownia biomasa spośród 22 w Chile według mocy.

Chile ma 22 elektrownie biomasa w tym zbiorze danych, razem około 384 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne -32.9567, -70.8046 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Loma Los Colorados II?

Loma Los Colorados II — elektrownia o mocy 18.2 MW. Źródło energii: biomasa. Lokalizacja: Valparaiso, Chile.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Loma Los Colorados II?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 25,053 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel Loma Los Colorados II?

Właściciel obiektu Loma Los Colorados II wskazany w danych: KDM ENERGIA S.A..

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.