Little Mac Project

Elektrownia. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: Idaho, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 42.6296, -114.6616.

energia wodnaIdahoStany Zjednoczone

Little Mac Project — elektrownia o mocy 1.5 MW. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: Idaho, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Little Mac Power Company. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 6 GWh może zasilić około 1.7k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #9775 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1984 roku, ma około 42 lat — o ugruntowanej pozycji. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia wodna dostarcza około 5.3% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

1.5MW moc zainstalowana
6GWh zgłoszone / rok
1,657zasilanych gospodarstw
1984oddana do użytku (~42 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0010049.

Stan danych

Znane dane

ObiektLittle Mac Project WRI
KrajStany Zjednoczone · Idaho WRI
Współrzędne42.6296, -114.6616 WRI
Paliwoenergia wodna WRI
MW moc zainstalowana1.5 MW Wikidata P2109; moc zainstalowana/nominalna
WłaścicielLittle Mac Power Company WRI
Uruchomienie1984 WRI
GWh zgłoszone / rok6 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#9775 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#1298 / 1449 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.19× · 8 MW · n=1449 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw1,657 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat9.3°C · HDD 3,334 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC1 · 36/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: Wikidata P2109; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 1.5 MW, Little Mac Project jest poniżej mediana elektrowni energia wodna w Stany Zjednoczone (8 MW). Energia wodna konwertuje energię spadającej lub płynącej wody na elektryczność; produkcja zależy od opadów i poziomu zbiornika, a duże tamy zapewniają również równoważenie sieci i magazynowanie.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 5 GWh20132015: 6 GWh20152016: 6 GWh20162017: 6 GWh20172018: 6 GWh20182019: 6 GWh20196 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Little Mac Power Company.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia wodna. Ten obiekt zamienia energię spadającej lub płynącej wody przez turbiny wodne. Typ klimatu: zimny step półpustynny (Köppen BSk). Szerokość geograficzna: 42.6°N.

9.3°Cśrednia roczna temperatura
3,334stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
185stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
1,129 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -2 °CJF: 1 °CFM: 5 °CMA: 9 °CAM: 13 °CMJ: 18 °CJJ: 21 °CJA: 21 °CAS: 15 °CSO: 10 °CON: 3 °CND: -2 °CD21 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 36% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 72/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku o niskiej korozyjności (szacowana klasa ISO 9223 C1 — Bardzo niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest ścieranie przez pył.

C1korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
36/100wskaźnik surowości środowiska
23.4°Csezonowa amplituda temperatur
939 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#1298 największa elektrownia energia wodna spośród 1449 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 1449 elektrownie energia wodna w tym zbiorze danych, razem około 102,513 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 42.6296, -114.6616 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Little Mac Project?

Little Mac Project — elektrownia o mocy 1.5 MW. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: Idaho, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 1984.

Ile energii elektrycznej wytwarza Little Mac Project?

Little Mac Project wytwarza około 6 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Little Mac Project?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 1,657 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Little Mac Project?

Właściciel obiektu Little Mac Project wskazany w danych: Little Mac Power Company.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.