Lantosque

Elektrownia. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: Provence-Alpes-Cote d'Azur, Francja. Współrzędne: 43.9706, 7.3049.

energia wodnaProvence-Alpes-Cote d'AzurFrancjaelektrownia wodna zbiornikowa

Lantosque — elektrownia o mocy 7.6 MW. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: Provence-Alpes-Cote d'Azur, Francja. Właściciel wskazany w danych: Electricité de France SA. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 7.6k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #1118 spośród 2,216 elektrowni w Francja według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1961 roku, ma około 65 lat — starsza, instalacja historyczna. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia wodna dostarcza około 10.4% energii elektrycznej Francja; krajowa sieć energetyczna średnio 41 gCO₂/kWh (94.9% niskoemisyjne) (2025).

7.6MW moc zainstalowana
7,608zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
1961oddana do użytku (~65 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1024750.

Stan danych

Znane dane

ObiektLantosque WRI
KrajFrancja · Provence-Alpes-Cote d'Azur WRI
Współrzędne43.9706, 7.3049 WRI
Paliwoenergia wodna WRI
MW moc zainstalowana7.6 MW WRI GPPD; rekord źródłowy
WłaścicielElectricité de France SA WRI
Uruchomienie1961 WRI
Technologiaelektrownia wodna zbiornikowa WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#1118 / 2216 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#188 / 428 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów1.43× · 5.3 MW · n=428 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw7,608 obliczone
Klimat10.5°C · HDD 2,797 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC4 · 33/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 7.6 MW, Lantosque jest znacznie powyżej mediana elektrowni energia wodna w Francja (5.3 MW). Technicznie jest opisywana jako elektrownia wodna zbiornikowa. Energia wodna konwertuje energię spadającej lub płynącej wody na elektryczność; produkcja zależy od opadów i poziomu zbiornika, a duże tamy zapewniają również równoważenie sieci i magazynowanie.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami energia wodna w Francja

GRAND MAISON: 1,713 MW2kGRAND MAIS…MONTEZIC: 910 MW910MONTEZICREVIN: 808 MW808REVINSUPER BISSORTE: 742 MW742SUPER BISS…BATHIE: 600 MW600BATHIECHEYLAS: 485 MW485CHEYLASPOUGET: 447 MW447POUGETGENISSIAT: 420 MW420GENISSIAT

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Electricité de France SA.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia wodna. Ten obiekt zamienia energię spadającej lub płynącej wody przez turbiny wodne. Typ klimatu: śródziemnomorski z ciepłym latem (Köppen Csb). Szerokość geograficzna: 44.0°N.

10.5°Cśrednia roczna temperatura
2,797stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
70stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
1,014 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 4 °CJF: 4 °CFM: 6 °CMA: 8 °CAM: 12 °CMJ: 16 °CJJ: 19 °CJA: 19 °CAS: 16 °CSO: 11 °CON: 7 °CND: 4 °CD19 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 14% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 57/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C4 — Wysoka), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest korozja w środowisku morskim.

C4korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
33/100wskaźnik surowości środowiska
15.7°Csezonowa amplituda temperatur
34 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#188 największa elektrownia energia wodna spośród 428 w Francja według mocy.

Francja ma 428 elektrownie energia wodna w tym zbiorze danych, razem około 19,602 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

  • Roquebillière · energia wodna · 2 MW · Provence-Alpes-Cote d'Azur
  • Bancairon · energia wodna · 50 MW · Provence-Alpes-Cote d'Azur
  • Saint-Martin-du-Var · energia wodna · 8.1 MW · Provence-Alpes-Cote d'Azur
  • Fontan · energia wodna · 8.42 MW · Provence-Alpes-Cote d'Azur
  • Carros · energia słoneczna · 2 MW · Provence-Alpes-Cote d'Azur
  • Tende · energia wodna · 3.2 MW · Provence-Alpes-Cote d'Azur

Lokalizacja

Współrzędne 43.9706, 7.3049 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Lantosque?

Lantosque — elektrownia o mocy 7.6 MW. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: Provence-Alpes-Cote d'Azur, Francja, oddana do użytku w 1961.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Lantosque?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 7,608 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel Lantosque?

Właściciel obiektu Lantosque wskazany w danych: Electricité de France SA.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.