Labadie

Elektrownia. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Missouri, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 38.5622, -90.8377.

węgielMissouriStany Zjednoczone

Labadie — elektrownia o mocy 2,389.4 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Missouri, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Union Electric Co - (MO). Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 14,121 GWh może zasilić około 4.0 mln gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #105 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1971 roku, ma około 55 lat — starsza, instalacja historyczna. W kontekście, węgiel dostarcza około 16.3% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

2,389.4MW moc zainstalowana
14,121GWh zgłoszone / rok
4,034,571zasilanych gospodarstw
1971oddana do użytku (~55 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0002103.

Stan danych

Znane dane

ObiektLabadie WRI
KrajStany Zjednoczone · Missouri WRI
Współrzędne38.5622, -90.8377 WRI
Paliwowęgiel WRI
MW moc zainstalowana2,389.4 MW GEM · 2026 · L100000104020; moc eksploatowana elektrowni
WłaścicielUnion Electric Co - (MO) WRI
Uruchomienie1971 WRI
GWh zgłoszone / rok14,121 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Emisje CO₂14,121,000 t CO₂·a⁻¹ obliczone
Pozycja krajowa według mocy#105 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#35 / 802 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów4.28× · 558 MW · n=802 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw4,034,571 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat12.7°C · HDD 2,538 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC3 · 35/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: GEM · 2026 · L100000104020; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 2,389.4 MW, Labadie jest znacznie powyżej mediana elektrowni węgiel w Stany Zjednoczone (558 MW). Elektrownie węglowe spalają węgiel sproszkowany, aby wytwarzać parę wysokociśnieniową w turbinie; działają jako obciążenie podstawowe, ale są źródłem o najwyższej intensywności węgla i pierwszym celem wycofania lub modernizacji efektywności.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 17,295 GWh20132014: 15,184 GWh20142015: 16,042 GWh20152016: 14,793 GWh20162017: 16,146 GWh20172018: 15,766 GWh20182019: 14,121 GWh201917k GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Union Electric Co - (MO). Wszystkie elektrownie tej firmy →

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: węgiel. Ten obiekt spala węgiel, wytwarzając parę wysokociśnieniową napędzającą turbogenerator. Typ klimatu: wilgotny subtropikalny (Köppen Cfa). Szerokość geograficzna: 38.6°N.

12.7°Cśrednia roczna temperatura
2,538stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
625stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
185 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -1 °CJF: 2 °CFM: 7 °CMA: 13 °CAM: 18 °CMJ: 23 °CJJ: 25 °CJA: 24 °CAS: 20 °CSO: 14 °CON: 7 °CND: 1 °CD25 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 3% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 51/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Åšrednia), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
35/100wskaźnik surowości środowiska
26.7°Csezonowa amplituda temperatur
467 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#35 największa elektrownia węgiel spośród 802 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 802 elektrownie węgiel w tym zbiorze danych, razem około 621,194 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 38.5622, -90.8377 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Labadie?

Labadie — elektrownia o mocy 2,389.4 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Missouri, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 1971.

Ile energii elektrycznej wytwarza Labadie?

Labadie wytwarza około 14,121 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Labadie?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 4,034,571 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Labadie?

Właściciel obiektu Labadie wskazany w danych: Union Electric Co - (MO).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.