Strona główna / Europa / Francja / La Neuville-Bosmont

La Neuville-Bosmont

Elektrownia. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Picardie, Francja. Współrzędne: 49.7149, 3.8333.

energia wiatrowaPicardieFrancjalokalizacja lądowa

La Neuville-Bosmont — elektrownia o mocy 14.1 MW. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Picardie, Francja. Właściciel wskazany w danych: ENGIE SA [100%]. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 12k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #449 spośród 2,216 elektrowni w Francja według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2021 roku, ma około 5 lat — niedawno zbudowana. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia wiatrowa dostarcza około 8.2% energii elektrycznej Francja; krajowa sieć energetyczna średnio 41 gCO₂/kWh (94.9% niskoemisyjne) (2025).

14.1MW moc zainstalowana
11,998zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
2021oddana do użytku (~5 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1024224.

Stan danych

Znane dane

ObiektLa Neuville-Bosmont WRI
KrajFrancja · Picardie WRI
Współrzędne49.7149, 3.8333 WRI
Paliwoenergia wiatrowa WRI
MW moc zainstalowana14.1 MW ODRE official registry; moc zainstalowana/nominalna
WłaścicielENGIE SA [100%] WRI
Uruchomienie2021 WRI
Technologialokalizacja lądowa WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#449 / 2216 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#161 / 721 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów1.23× · 11.5 MW · n=721 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw11,998 obliczone
Klimat10.0°C · HDD 2,894 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 24/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie mocy

Publiczna moc powyżej to bieżąca wartość z rekordu źródłowego. Kandydat z trackera 2026 podaje 14 MW dla La Neuville Bosmont wind farm, ale nie jest używany jako główna wartość publiczna, dopóki zakres nie zostanie zweryfikowany (blok vs eksploatacja vs całkowita moc zainstalowana/projektowa).

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: ODRE official registry; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 14.1 MW, La Neuville-Bosmont jest znacznie powyżej mediana elektrowni energia wiatrowa w Francja (11.5 MW). Technicznie jest opisywana jako lokalizacja lądowa. Turbiny wiatrowe konwertują poruszające się powietrze na elektryczność; produkcja jest zmienna i zależna od lokalizacji, a nowoczesne turbiny zapewniają jedne z najniższych kosztów nowej generacji na wielu sieciach.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami energia wiatrowa w Francja

Salles-Curan: 87 MW87Salles-Cur…Épizon: 80 MW80ÉpizonGerminon: 75 MW75GerminonCormainville: 60 MW60Cormainvil…Murat-sur-Vèbre: 59 MW59Murat-sur-…Villesèque-des-Corbières: 55 MW55Villesèque…Allonnes: 52 MW52AllonnesCastelnau-Pégayrols: 48 MW48Castelnau-…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: ENGIE SA [100%].

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia wiatrowa. Ten obiekt zamienia energię kinetyczną wiatru na energię elektryczną przez wirniki turbinowe. Typ klimatu: umiarkowany oceaniczny (Köppen Cfb). Szerokość geograficzna: 49.7°N.

10.0°Cśrednia roczna temperatura
2,894stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
0stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
100 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 3 °CJF: 3 °CFM: 6 °CMA: 9 °CAM: 13 °CMJ: 16 °CJJ: 18 °CJA: 18 °CAS: 14 °CSO: 11 °CON: 6 °CND: 4 °CD18 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 18% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 60/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
24/100wskaźnik surowości środowiska
15.2°Csezonowa amplituda temperatur
176 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#161 największa elektrownia energia wiatrowa spośród 721 w Francja według mocy.

Francja ma 721 elektrownie energia wiatrowa w tym zbiorze danych, razem około 9,164 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 49.7149, 3.8333 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest La Neuville-Bosmont?

La Neuville-Bosmont — elektrownia o mocy 14.1 MW. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Picardie, Francja, oddana do użytku w 2021.

Ile gospodarstw domowych może zasilić La Neuville-Bosmont?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 11,998 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel La Neuville-Bosmont?

Właściciel obiektu La Neuville-Bosmont wskazany w danych: ENGIE SA [100%].

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.