Strona główna / Europa / Niemcy / Kraftwerk Plattling

Kraftwerk Plattling

Elektrownia. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Bavaria, Niemcy. Współrzędne: 48.7874, 12.8825.

gazBavariaNiemcyCCGT · HRSGCO₂ modelowane

Kraftwerk Plattling — elektrownia o mocy 97.9 MW. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Bavaria, Niemcy. Właściciel wskazany w danych: Daimler AG / UPM GmbH. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 110k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #255 spośród 1,442 elektrowni w Niemcy według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2010 roku, ma około 16 lat — stosunkowo nowoczesna. Modelowana roczna emisja wynosi 204,400 t CO₂/rok (Climate TRACE), co odpowiada około 48k samochodom użytkowanym przez rok. W kontekście, gaz dostarcza około 16.5% energii elektrycznej Niemcy; krajowa sieć energetyczna średnio 330 gCO₂/kWh (59.1% niskoemisyjne) (2025).

97.9MW moc zainstalowana
2jednostka(-i) HRSG
110,263zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
204,400t CO₂ / rok (Climate TRACE)
2010oddana do użytku (~16 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1005891.

Stan danych

Znane dane

ObiektKraftwerk Plattling WRI
KrajNiemcy · Bavaria WRI
Współrzędne48.7874, 12.8825 WRI
Paliwogaz WRI
MW moc zainstalowana97.9 MW WRI GPPD; rekord źródłowy
WłaścicielDaimler AG / UPM GmbH WRI
Uruchomienie2010 WRI
TechnologiaCCGT · HRSG WRI

Modelowane dane źródłowe

Emisje CO₂204,400 t CO₂·a⁻¹ modelowane · Climate TRACE

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#255 / 1442 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#92 / 241 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów1.85× · 52.9 MW · n=241 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw110,263 obliczone
Klimat8.3°C · HDD 3,537 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 26/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 97.9 MW, Kraftwerk Plattling jest znacznie powyżej mediana elektrowni gaz w Niemcy (52.9 MW). Technicznie jest opisywana jako CCGT; cykl połączony z generatorem pary o odzysku ciepła (HRSG). Elektrownie gazowe spalają gaz ziemny w turbinach otwartoobjętościowych do szybkich szczytów, lub w jednostkach cyklu połączonego, które odzyskują ciepło spalin w HRSG, aby osiągnąć około 55–62% sprawności — najczystszą opcję paliwową.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

~204,400 t CO₂/rok (modelowane) — w codziennym ujęciu

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

48ksamochodów osobowych jeżdżących przez rok
27kroczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
3.4 mlnsadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Przeliczenia według US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; modelowane emisje z Climate TRACE.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami gaz w Niemcy

Gersteinwerk: 2,004 MW2kGersteinwe…Emsland: 1,837 MW2kEmslandGemeinschaftskraftwerk Irsching: 1,391 MW1kGemeinscha…Knapsack Natural Gas I: 1,252 MW1kKnapsack N…Gundelfingen Reserve power station: 1,200 MW1kGundelfing…RWE Burghausen power station: 950 MW950RWE Burgha…Bexbach-C power station: 900 MW900Bexbach-C …Leipheim power station: 869 MW869Leipheim p…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Daimler AG / UPM GmbH.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: gaz. Ten obiekt spala gaz ziemny w turbinie — często w układzie kombinowanym — do wytwarzania energii elektrycznej. Typ klimatu: umiarkowany oceaniczny (Köppen Cfb). Szerokość geograficzna: 48.8°N.

8.3°Cśrednia roczna temperatura
3,537stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
0stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
329 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -2 °CJF: 0 °CFM: 4 °CMA: 8 °CAM: 13 °CMJ: 16 °CJJ: 18 °CJA: 17 °CAS: 13 °CSO: 8 °CON: 3 °CND: 0 °CD18 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 44% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 77/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Turbina gazowa tutaj pracuje również ~0% poniżej swojej nominalnej mocy ISO (15°C) przy tej średniej rocznej (typowa krzywa CCGT, szacunkowo).

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
26/100wskaźnik surowości środowiska
19.4°Csezonowa amplituda temperatur
337 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#92 największa elektrownia gaz spośród 241 w Niemcy według mocy.

Niemcy ma 241 elektrownie gaz w tym zbiorze danych, razem około 37,245 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 48.7874, 12.8825 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Kraftwerk Plattling?

Kraftwerk Plattling — elektrownia o mocy 97.9 MW. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Bavaria, Niemcy, oddana do użytku w 2010.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Kraftwerk Plattling?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 110,263 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel Kraftwerk Plattling?

Właściciel obiektu Kraftwerk Plattling wskazany w danych: Daimler AG / UPM GmbH.

Ile CO₂ emituje Kraftwerk Plattling?

Dla Kraftwerk Plattling modelowana emisja wynosi około 204,400 ton CO₂ rocznie (Climate TRACE).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.