Strona główna / Europa / Słowacja / Kostolna Hydroelectric Power Plant Slovakia

Kostolna Hydroelectric Power Plant Slovakia

Elektrownia. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: Trenciansky, Słowacja. Współrzędne: 48.861, 17.9689.

energia wodnaTrencianskySłowacja

Kostolna Hydroelectric Power Plant Slovakia — elektrownia o mocy 25.5 MW. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: Trenciansky, Słowacja. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 26k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #28 spośród 37 elektrowni w Słowacja według mocy zainstalowanej. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia wodna dostarcza około 10.9% energii elektrycznej Słowacja; krajowa sieć energetyczna średnio 95 gCO₂/kWh (85.2% niskoemisyjne) (2025).

25.5MW moc zainstalowana
25,529zasilanych gospodarstw (szacunkowo)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id GEODB0042654.

Stan danych

Znane dane

ObiektKostolna Hydroelectric Power Plant Slovakia WRI
KrajSłowacja · Trenciansky WRI
Współrzędne48.861, 17.9689 WRI
Paliwoenergia wodna WRI
MW moc zainstalowana25.5 MW WRI GPPD; rekord źródłowy

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#28 / 37 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#14 / 21 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.66× · 38.4 MW · n=21 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw25,529 obliczone
Klimat7.8°C · HDD 3,694 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 26/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

WłaścicielBrak danych brak w zestawie danych
UruchomienieBrak danych brak w zestawie danych
TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 25.5 MW, Kostolna Hydroelectric Power Plant Slovakia jest poniżej mediana elektrowni energia wodna w Słowacja (38.4 MW). Energia wodna konwertuje energię spadającej lub płynącej wody na elektryczność; produkcja zależy od opadów i poziomu zbiornika, a duże tamy zapewniają również równoważenie sieci i magazynowanie.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami energia wodna w Słowacja

Cierny Vah Pumped Storage Hydroelectric Power Plant Slovakia: 734 MW734Cierny Vah…Gabcikovo Hydroelectric Power Plant Slovakia: 720 MW720Gabcikovo …Liptovska Mara Pumped Storage Hydroelectric Power Plant Slovakia: 198 MW198Liptovska …Miskova Hydroelectric Power Plant Slovakia: 94 MW94Miskova Hy…Nosice Hydroelectric Power Plant Slovakia: 68 MW68Nosice Hyd…Ruzin Pumped Storage Hydroelectric Power plant Slovakia: 60 MW60Ruzin Pump…Povazska Bystrica Hydroelectric Power Plant Slovakia: 55 MW55Povazska B…Kralova Hydroelectric Power Plant Slovakia: 45 MW45Kralova Hy…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia wodna. Ten obiekt zamienia energię spadającej lub płynącej wody przez turbiny wodne. Typ klimatu: umiarkowany oceaniczny (Köppen Cfb). Szerokość geograficzna: 48.9°N.

7.8°Cśrednia roczna temperatura
3,694stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
0stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
437 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -2 °CJF: -1 °CFM: 3 °CMA: 8 °CAM: 13 °CMJ: 16 °CJJ: 17 °CJA: 17 °CAS: 13 °CSO: 8 °CON: 3 °CND: -1 °CD17 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 50% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 80/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
26/100wskaźnik surowości środowiska
19.6°Csezonowa amplituda temperatur
500 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#14 największa elektrownia energia wodna spośród 21 w Słowacja według mocy.

Słowacja ma 21 elektrownie energia wodna w tym zbiorze danych, razem około 2,320 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 48.861, 17.9689 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Kostolna Hydroelectric Power Plant Slovakia?

Kostolna Hydroelectric Power Plant Slovakia — elektrownia o mocy 25.5 MW. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: Trenciansky, Słowacja.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Kostolna Hydroelectric Power Plant Slovakia?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 25,529 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.