Klondike Wind Power

Elektrownia. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Oregon, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 45.5563, -120.5507.

energia wiatrowaOregonStany Zjednoczone

Klondike Wind Power — elektrownia o mocy 24.5 MW. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Oregon, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Avangrid Renewables LLC. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 46 GWh może zasilić około 13k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #4457 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2002 roku, ma około 24 lat — stosunkowo nowoczesna. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia wiatrowa dostarcza około 10.3% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

24.5MW moc zainstalowana
46GWh zgłoszone / rok
13,142zasilanych gospodarstw
2002oddana do użytku (~24 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0055871.

Stan danych

Znane dane

ObiektKlondike Wind Power WRI
KrajStany Zjednoczone · Oregon WRI
Współrzędne45.5563, -120.5507 WRI
Paliwoenergia wiatrowa WRI
MW moc zainstalowana24.5 MW GEM · 2026 · L100000906489; część kompleksu wytwórczego
WłaścicielAvangrid Renewables LLC WRI
Uruchomienie2002 WRI
GWh zgłoszone / rok46 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#4457 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#747 / 1139 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.36× · 67.7 MW · n=1139 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw13,142 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat10.4°C · HDD 2,948 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 27/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie mocy

Publiczna moc powyżej to bieżąca wartość z rekordu źródłowego. Kandydat z trackera 2026 podaje 401 MW dla Klondike wind farm, ale nie jest używany jako główna wartość publiczna, dopóki zakres nie zostanie zweryfikowany (blok vs eksploatacja vs całkowita moc zainstalowana/projektowa).

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: GEM · 2026 · L100000906489; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 24.5 MW, Klondike Wind Power jest poniżej mediana elektrowni energia wiatrowa w Stany Zjednoczone (67.7 MW). Turbiny wiatrowe konwertują poruszające się powietrze na elektryczność; produkcja jest zmienna i zależna od lokalizacji, a nowoczesne turbiny zapewniają jedne z najniższych kosztów nowej generacji na wielu sieciach.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 56 GWh20132014: 54 GWh20142015: 49 GWh20152016: 50 GWh20162017: 41 GWh20172018: 46 GWh20182019: 46 GWh201956 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Avangrid Renewables LLC. Wszystkie elektrownie tej firmy →

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia wiatrowa. Ten obiekt zamienia energię kinetyczną wiatru na energię elektryczną przez wirniki turbinowe. Typ klimatu: śródziemnomorski z ciepłym latem (Köppen Csb). Szerokość geograficzna: 45.6°N.

10.4°Cśrednia roczna temperatura
2,948stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
190stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
518 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 1 °CJF: 3 °CFM: 6 °CMA: 9 °CAM: 13 °CMJ: 17 °CJJ: 21 °CJA: 21 °CAS: 16 °CSO: 11 °CON: 5 °CND: 1 °CD21 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 20% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 61/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
27/100wskaźnik surowości środowiska
20.5°Csezonowa amplituda temperatur
244 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#747 największa elektrownia energia wiatrowa spośród 1139 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 1139 elektrownie energia wiatrowa w tym zbiorze danych, razem około 104,873 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 45.5563, -120.5507 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Klondike Wind Power?

Klondike Wind Power — elektrownia o mocy 24.5 MW. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Oregon, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 2002.

Ile energii elektrycznej wytwarza Klondike Wind Power?

Klondike Wind Power wytwarza około 46 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Klondike Wind Power?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 13,142 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Klondike Wind Power?

Właściciel obiektu Klondike Wind Power wskazany w danych: Avangrid Renewables LLC.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.