Strona główna / Ameryka Północna / Stany Zjednoczone / Klamath Cogeneration Plant

Klamath Cogeneration Plant

Elektrownia. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Oregon, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 42.1739, -121.8106.

gazOregonStany ZjednoczoneCCGT · HRSGCO₂ zmierzone

Klamath Cogeneration Plant — elektrownia o mocy 501.5 MW. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Oregon, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Klamath Energy LLC. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 3,312 GWh może zasilić około 946k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #1218 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2001 roku, ma około 25 lat — stosunkowo nowoczesna. Jej zmierzone emisje wynoszące 100,828 t CO₂/rok (US EPA GHGRP) odpowiadają około 24k samochodom osobowym jeżdżącym przez rok. W kontekście, gaz dostarcza około 40.0% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

501.5MW moc zainstalowana
1jednostka(-i) HRSG
3,312GWh zgłoszone / rok
946,200zasilanych gospodarstw
100,828t CO₂ / rok (US EPA GHGRP)
2001oddana do użytku (~25 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0055103.

Stan danych

Znane dane

ObiektKlamath Cogeneration Plant WRI
KrajStany Zjednoczone · Oregon WRI
Współrzędne42.1739, -121.8106 WRI
Paliwogaz WRI
MW moc zainstalowana501.5 MW GEM · 2026 · L100000401679; moc eksploatowana elektrowni
WłaścicielKlamath Energy LLC WRI
Uruchomienie2001 WRI
TechnologiaCCGT · HRSG WRI
GWh zgłoszone / rok3,312 GWh·a⁻¹ WRI
Emisje CO₂100,828 t CO₂·a⁻¹ zmierzone · US EPA GHGRP

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#1218 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#586 / 2165 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów4.14× · 121.2 MW · n=2165 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw946,200 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat8.3°C · HDD 3,546 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 26/100 wyliczone ze współrzędnych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: GEM · 2026 · L100000401679; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 501.5 MW, Klamath Cogeneration Plant jest znacznie powyżej mediana elektrowni gaz w Stany Zjednoczone (121.2 MW). Technicznie jest opisywana jako CCGT; cykl połączony z generatorem pary o odzysku ciepła (HRSG). Elektrownie gazowe spalają gaz ziemny w turbinach otwartoobjętościowych do szybkich szczytów, lub w jednostkach cyklu połączonego, które odzyskują ciepło spalin w HRSG, aby osiągnąć około 55–62% sprawności — najczystszą opcję paliwową.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

100,828 t CO₂/rok — w codziennych jednostkach

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

24ksamochodów osobowych jeżdżących przez rok
14kroczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
1.7 mlnsadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Odpowiedniki przez US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; emisje zgłoszone do US EPA GHGRP.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 0 GWh20132014: 2,185 GWh20142015: 2,698 GWh20152016: 2,428 GWh20162017: 2,211 GWh20172018: 2,593 GWh20182019: 3,312 GWh20193k GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Klamath Energy LLC.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: gaz. Ten obiekt spala gaz ziemny w turbinie — często w układzie kombinowanym — do wytwarzania energii elektrycznej. Typ klimatu: śródziemnomorski z ciepłym latem (Köppen Csb). Szerokość geograficzna: 42.2°N.

8.3°Cśrednia roczna temperatura
3,546stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
28stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
1,261 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -1 °CJF: 2 °CFM: 4 °CMA: 6 °CAM: 11 °CMJ: 15 °CJJ: 18 °CJA: 19 °CAS: 15 °CSO: 10 °CON: 3 °CND: -1 °CD19 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 44% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 77/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Turbina gazowa tutaj pracuje również ~0% poniżej swojej nominalnej mocy ISO (15°C) przy tej średniej rocznej (typowa krzywa CCGT, szacunkowo).

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
26/100wskaźnik surowości środowiska
19.6°Csezonowa amplituda temperatur
202 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#586 największa elektrownia gaz spośród 2165 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 2165 elektrownie gaz w tym zbiorze danych, razem około 789,950 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 42.1739, -121.8106 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Klamath Cogeneration Plant?

Klamath Cogeneration Plant — elektrownia o mocy 501.5 MW. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Oregon, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 2001.

Ile energii elektrycznej wytwarza Klamath Cogeneration Plant?

Klamath Cogeneration Plant wytwarza około 3,312 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Klamath Cogeneration Plant?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 946,200 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Klamath Cogeneration Plant?

Właściciel obiektu Klamath Cogeneration Plant wskazany w danych: Klamath Energy LLC.

Ile CO₂ emituje Klamath Cogeneration Plant?

Klamath Cogeneration Plant zgłosiła około 100,828 ton CO₂ rocznie (US EPA GHGRP).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.