Kalkaska CT #1

Elektrownia. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Michigan, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 44.6889, -85.2019.

gazMichiganStany ZjednoczoneOCGTCO₂ zmierzone

Kalkaska CT #1 — elektrownia o mocy 60.5 MW. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Michigan, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Michigan Public Power Agency. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 25 GWh może zasilić około 7.3k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #3419 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2003 roku, ma około 23 lat — stosunkowo nowoczesna. Jej zmierzone emisje wynoszące 32,327 t CO₂/rok (US EPA GHGRP) odpowiadają około 7.5k samochodom osobowym jeżdżącym przez rok. W kontekście, gaz dostarcza około 40.0% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

60.5MW moc zainstalowana
25GWh zgłoszone / rok
7,257zasilanych gospodarstw
32,327t CO₂ / rok (US EPA GHGRP)
2003oddana do użytku (~23 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0007984.

Stan danych

Znane dane

ObiektKalkaska CT #1 WRI
KrajStany Zjednoczone · Michigan WRI
Współrzędne44.6889, -85.2019 WRI
Paliwogaz WRI
MW moc zainstalowana60.5 MW GEM · 2026 · L100000402079; moc eksploatowana elektrowni
WłaścicielMichigan Public Power Agency WRI
Uruchomienie2003 WRI
TechnologiaOCGT WRI
GWh zgłoszone / rok25 GWh·a⁻¹ WRI
Emisje CO₂32,327 t CO₂·a⁻¹ zmierzone · US EPA GHGRP

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#3419 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#1303 / 2165 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.50× · 121.2 MW · n=2165 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw7,257 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat6.4°C · HDD 4,272 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC3 · 33/100 wyliczone ze współrzędnych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: GEM · 2026 · L100000402079; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 60.5 MW, Kalkaska CT #1 jest poniżej mediana elektrowni gaz w Stany Zjednoczone (121.2 MW). Technicznie jest opisywana jako OCGT. Elektrownie gazowe spalają gaz ziemny w turbinach otwartoobjętościowych do szybkich szczytów, lub w jednostkach cyklu połączonego, które odzyskują ciepło spalin w HRSG, aby osiągnąć około 55–62% sprawności — najczystszą opcję paliwową.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

32,327 t CO₂/rok — w codziennych jednostkach

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

7.5ksamochodów osobowych jeżdżących przez rok
4.3kroczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
539ksadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Odpowiedniki przez US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; emisje zgłoszone do US EPA GHGRP.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 28 GWh20132014: 22 GWh20142015: 41 GWh20152016: 44 GWh20162017: 18 GWh20172018: 38 GWh20182019: 25 GWh201944 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Michigan Public Power Agency.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: gaz. Ten obiekt spala gaz ziemny w turbinie — często w układzie kombinowanym — do wytwarzania energii elektrycznej. Typ klimatu: wilgotny kontynentalny z ciepłym latem (Köppen Dfb). Szerokość geograficzna: 44.7°N.

6.4°Cśrednia roczna temperatura
4,272stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
69stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
340 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -8 °CJF: -7 °CFM: -2 °CMA: 5 °CAM: 12 °CMJ: 17 °CJJ: 20 °CJA: 19 °CAS: 14 °CSO: 8 °CON: 2 °CND: -4 °CD20 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 74% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 88/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Turbina gazowa tutaj pracuje również ~0% poniżej swojej nominalnej mocy ISO (15°C) przy tej średniej rocznej (typowa krzywa CCGT, szacunkowo).

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Åšrednia), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest cykliczne zmiany temperatury.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
33/100wskaźnik surowości środowiska
27.1°Csezonowa amplituda temperatur
83 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#1303 największa elektrownia gaz spośród 2165 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 2165 elektrownie gaz w tym zbiorze danych, razem około 789,950 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 44.6889, -85.2019 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Kalkaska CT #1?

Kalkaska CT #1 — elektrownia o mocy 60.5 MW. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Michigan, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 2003.

Ile energii elektrycznej wytwarza Kalkaska CT #1?

Kalkaska CT #1 wytwarza około 25 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Kalkaska CT #1?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 7,257 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Kalkaska CT #1?

Właściciel obiektu Kalkaska CT #1 wskazany w danych: Michigan Public Power Agency.

Ile CO₂ emituje Kalkaska CT #1?

Kalkaska CT #1 zgłosiła około 32,327 ton CO₂ rocznie (US EPA GHGRP).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.