Strona główna / Ameryka Północna / Stany Zjednoczone / John B Rich Memorial Power Station

John B Rich Memorial Power Station

Elektrownia. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Pennsylvania, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 40.7903, -76.1983.

węgielPennsylvaniaStany ZjednoczoneCO₂ zmierzone

John B Rich Memorial Power Station — elektrownia o mocy 88.4 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Pennsylvania, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Gilberton Power Co. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 624 GWh może zasilić około 178k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #2948 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1988 roku, ma około 38 lat — o ugruntowanej pozycji. Jej zmierzone emisje wynoszące 875,724 t CO₂/rok (US EPA GHGRP) odpowiadają około 204k samochodom osobowym jeżdżącym przez rok. W kontekście, węgiel dostarcza około 16.3% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

88.4MW moc zainstalowana
624GWh zgłoszone / rok
178,371zasilanych gospodarstw
875,724t CO₂ / rok (US EPA GHGRP)
1988oddana do użytku (~38 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0010113.

Stan danych

Znane dane

ObiektJohn B Rich Memorial Power Station WRI
KrajStany Zjednoczone · Pennsylvania WRI
Współrzędne40.7903, -76.1983 WRI
Paliwowęgiel WRI
MW moc zainstalowana88.4 MW GEM · 2026 · L100000104147; moc eksploatowana elektrowni
WłaścicielGilberton Power Co WRI
Uruchomienie1988 WRI
GWh zgłoszone / rok624 GWh·a⁻¹ WRI
Emisje CO₂875,724 t CO₂·a⁻¹ zmierzone · US EPA GHGRP

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#2948 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#690 / 802 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.16× · 558 MW · n=802 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw178,371 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat9.1°C · HDD 3,413 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 30/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: GEM · 2026 · L100000104147; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 88.4 MW, John B Rich Memorial Power Station jest poniżej mediana elektrowni węgiel w Stany Zjednoczone (558 MW). Elektrownie węglowe spalają węgiel sproszkowany, aby wytwarzać parę wysokociśnieniową w turbinie; działają jako obciążenie podstawowe, ale są źródłem o najwyższej intensywności węgla i pierwszym celem wycofania lub modernizacji efektywności.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

875,724 t CO₂/rok — w codziennych jednostkach

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

204ksamochodów osobowych jeżdżących przez rok
118kroczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
15 mlnsadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Odpowiedniki przez US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; emisje zgłoszone do US EPA GHGRP.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 654 GWh20132014: 622 GWh20142015: 632 GWh20152016: 631 GWh20162017: 635 GWh20172018: 612 GWh20182019: 624 GWh2019654 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Gilberton Power Co.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: węgiel. Ten obiekt spala węgiel, wytwarzając parę wysokociśnieniową napędzającą turbogenerator. Typ klimatu: wilgotny kontynentalny z gorącym latem (Köppen Dfa). Szerokość geograficzna: 40.8°N.

9.1°Cśrednia roczna temperatura
3,413stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
195stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
361 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -4 °CJF: -3 °CFM: 2 °CMA: 8 °CAM: 14 °CMJ: 18 °CJJ: 21 °CJA: 21 °CAS: 17 °CSO: 11 °CON: 5 °CND: 0 °CD21 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 39% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 74/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest cykliczne zmiany temperatury.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
30/100wskaźnik surowości środowiska
25.0°Csezonowa amplituda temperatur
200 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#690 największa elektrownia węgiel spośród 802 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 802 elektrownie węgiel w tym zbiorze danych, razem około 621,194 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 40.7903, -76.1983 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest John B Rich Memorial Power Station?

John B Rich Memorial Power Station — elektrownia o mocy 88.4 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Pennsylvania, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 1988.

Ile energii elektrycznej wytwarza John B Rich Memorial Power Station?

John B Rich Memorial Power Station wytwarza około 624 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić John B Rich Memorial Power Station?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 178,371 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel John B Rich Memorial Power Station?

Właściciel obiektu John B Rich Memorial Power Station wskazany w danych: Gilberton Power Co.

Ile CO₂ emituje John B Rich Memorial Power Station?

John B Rich Memorial Power Station zgłosiła około 875,724 ton CO₂ rocznie (US EPA GHGRP).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.