Jim Bridger

Elektrownia. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Wyoming, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 41.7378, -108.7875.

węgielWyomingStany Zjednoczone

Jim Bridger — elektrownia o mocy 2,326 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Wyoming, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: PacifiCorp. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 11,255 GWh może zasilić około 3.2 mln gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #117 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1976 roku, ma około 50 lat — o ugruntowanej pozycji. W kontekście, węgiel dostarcza około 16.3% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

2,326MW moc zainstalowana
11,255GWh zgłoszone / rok
3,215,714zasilanych gospodarstw
1976oddana do użytku (~50 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0008066.

Stan danych

Znane dane

ObiektJim Bridger WRI
KrajStany Zjednoczone · Wyoming WRI
Współrzędne41.7378, -108.7875 WRI
Paliwowęgiel WRI
MW moc zainstalowana2,326 MW GEM · 2026 · L100000104283; moc eksploatowana elektrowni
WłaścicielPacifiCorp WRI
Uruchomienie1976 WRI
GWh zgłoszone / rok11,255 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Emisje CO₂11,255,000 t CO₂·a⁻¹ obliczone
Pozycja krajowa według mocy#117 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#40 / 802 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów4.17× · 558 MW · n=802 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw3,215,714 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat5.3°C · HDD 4,644 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC1 · 37/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie mocy

Publiczna moc powyżej to bieżąca wartość z rekordu źródłowego. Kandydat z trackera 2026 podaje 1,162 MW dla Jim Bridger Steam Plant, ale nie jest używany jako główna wartość publiczna, dopóki zakres nie zostanie zweryfikowany (blok vs eksploatacja vs całkowita moc zainstalowana/projektowa).

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: GEM · 2026 · L100000104283; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 2,326 MW, Jim Bridger jest znacznie powyżej mediana elektrowni węgiel w Stany Zjednoczone (558 MW). Elektrownie węglowe spalają węgiel sproszkowany, aby wytwarzać parę wysokociśnieniową w turbinie; działają jako obciążenie podstawowe, ale są źródłem o najwyższej intensywności węgla i pierwszym celem wycofania lub modernizacji efektywności.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 14,817 GWh20132014: 14,016 GWh20142015: 13,439 GWh20152016: 11,686 GWh20162017: 11,643 GWh20172018: 10,967 GWh20182019: 11,255 GWh201915k GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: PacifiCorp. Wszystkie elektrownie tej firmy →

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: węgiel. Ten obiekt spala węgiel, wytwarzając parę wysokociśnieniową napędzającą turbogenerator. Typ klimatu: zimny step półpustynny (Köppen BSk). Szerokość geograficzna: 41.7°N.

5.3°Cśrednia roczna temperatura
4,644stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
18stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
2,091 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -7 °CJF: -5 °CFM: -1 °CMA: 4 °CAM: 9 °CMJ: 14 °CJJ: 19 °CJA: 18 °CAS: 13 °CSO: 6 °CON: -1 °CND: -6 °CD19 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 89% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 92/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku o niskiej korozyjności (szacowana klasa ISO 9223 C1 — Bardzo niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest ścieranie przez pył.

C1korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
37/100wskaźnik surowości środowiska
25.6°Csezonowa amplituda temperatur
1229 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#40 największa elektrownia węgiel spośród 802 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 802 elektrownie węgiel w tym zbiorze danych, razem około 621,194 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 41.7378, -108.7875 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Jim Bridger?

Jim Bridger — elektrownia o mocy 2,326 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Wyoming, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 1976.

Ile energii elektrycznej wytwarza Jim Bridger?

Jim Bridger wytwarza około 11,255 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Jim Bridger?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 3,215,714 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Jim Bridger?

Właściciel obiektu Jim Bridger wskazany w danych: PacifiCorp.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.