Istres

Elektrownia. Źródło energii: energia słoneczna. Lokalizacja: Provence-Alpes-Cote d'Azur, Francja. Współrzędne: 43.5842, 4.9161.

energia słonecznaProvence-Alpes-Cote d'AzurFrancjaPV

Istres — elektrownia o mocy 35.4 MW. Źródło energii: energia słoneczna. Lokalizacja: Provence-Alpes-Cote d'Azur, Francja. Właściciel wskazany w danych: Sonnedix [100%]. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 15k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #223 spośród 2,216 elektrowni w Francja według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2014 roku, ma około 12 lat — stosunkowo nowoczesna. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia słoneczna dostarcza około 5.6% energii elektrycznej Francja; krajowa sieć energetyczna średnio 41 gCO₂/kWh (94.9% niskoemisyjne) (2025).

35.4MW moc zainstalowana
15,062zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
2014oddana do użytku (~12 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1023961.

Stan danych

Znane dane

ObiektIstres WRI
KrajFrancja · Provence-Alpes-Cote d'Azur WRI
Współrzędne43.5842, 4.9161 WRI
Paliwoenergia słoneczna WRI
MW moc zainstalowana35.4 MW WRI GPPD; rekord źródłowy
WłaścicielSonnedix [100%] WRI
Uruchomienie2014 WRI
TechnologiaPV WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#223 / 2216 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#14 / 817 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów13.11× · 2.7 MW · n=817 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw15,062 obliczone
Klimat14.9°C · HDD 1,658 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC4 · 40/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 35.4 MW, Istres jest znacznie powyżej mediana elektrowni energia słoneczna w Francja (2.7 MW). Technicznie jest opisywana jako PV. Fotowoltaika słoneczna konwertuje bezpośrednio światło słoneczne w elektryczność bez części ruchomych ani paliwa; produkcja zmienia się w zależności od pory dnia i pogody, więc łączy się ją z magazynowaniem lub elastycznym wsparciem.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami energia słoneczna w Francja

Cestas: 300 MW300CestasLes Mées: 95 MW95Les MéesGréoux-les-Bains: 82 MW82Gréoux-les…Rosières-en-Haye: 79 MW79Rosières-e…Salaunes: 73 MW73SalaunesFontenet: 65 MW65FontenetLosse: 63 MW63LosseMassangis: 56 MW56Massangis

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Sonnedix [100%].

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia słoneczna. Ten obiekt bezpośrednio zamienia światło słoneczne na energię elektryczną za pomocą paneli fotowoltaicznych. Typ klimatu: śródziemnomorski z gorącym latem (Köppen Csa). Szerokość geograficzna: 43.6°N.

14.9°Cśrednia roczna temperatura
1,658stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
544stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
34 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 7 °CJF: 8 °CFM: 11 °CMA: 13 °CAM: 17 °CMJ: 21 °CJJ: 24 °CJA: 24 °CAS: 20 °CSO: 16 °CON: 10 °CND: 7 °CD24 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 33% poniżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 37/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Fotowoltaika traci ~0,35%/°C powyżej 25°C temperatury ogniwa — około 0.0% przy szczytach ciepłej pory roku tutaj (szacunkowo).

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C4 — Wysoka), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest korozja w środowisku morskim.

C4korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
40/100wskaźnik surowości środowiska
17.7°Csezonowa amplituda temperatur
19 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#14 największa elektrownia energia słoneczna spośród 817 w Francja według mocy.

Francja ma 817 elektrownie energia słoneczna w tym zbiorze danych, razem około 5,030 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 43.5842, 4.9161 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Istres?

Istres — elektrownia o mocy 35.4 MW. Źródło energii: energia słoneczna. Lokalizacja: Provence-Alpes-Cote d'Azur, Francja, oddana do użytku w 2014.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Istres?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 15,062 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel Istres?

Właściciel obiektu Istres wskazany w danych: Sonnedix [100%].

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.