Strona główna / Europa / Niemcy / Infraserv Hoechst power station

Infraserv Hoechst power station

Elektrownia węgiel w Hesse, Niemcy. Przybliżona lokalizacja 50.091838, 8.531305.

węgielHesseNiemcysubcriticalczasowo wyłączonaCO₂ zmierzone

Infraserv Hoechst power station to węgiel zakład energetyczny o mocy 66 MW w Hesse, Niemcy. Obsługiwana przez Infraserv GmbH & Co. Höchst KG [100%]. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 83k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #316 spośród 1,442 elektrowni w Niemcy według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1989 roku, ma około 37 lat — o ugruntowanej pozycji. Jej zmierzone emisje wynoszące 734,427 t CO₂/rok (EU ETS verified (EUTL 2023)) odpowiadają około 171k samochodom osobowym jeżdżącym przez rok. W kontekście, węgiel dostarcza około 20.6% energii elektrycznej Niemcy; krajowa sieć energetyczna średnio 330 gCO₂/kWh (59.1% niskoemisyjne) (2025).

66MW moc zainstalowana
82,594zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
734,427t CO₂ / rok (EU ETS verified (EUTL 2023))
1989oddana do użytku (~37 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id GEM_coa_infraservhoechst_germa.

Stan danych

Znane dane

ObiektInfraserv Hoechst power station GEM-coal
KrajNiemcy · Hesse GEM-coal
Współrzędne50.091838, 8.531305 GEM-coal
Paliwowęgiel GEM-coal
MW moc zainstalowana66 MW GEM · 2026 · L100000400186; część kompleksu wytwórczego
WłaścicielInfraserv GmbH & Co. Höchst KG [100%] GEM-coal
Uruchomienie1989 GEM-coal
Technologiasubcritical GEM-coal
Emisje CO₂734,427 t CO₂·a⁻¹ zmierzone · EU ETS verified (EUTL 2023)

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#316 / 1442 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#94 / 124 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.22× · 296.2 MW · n=124 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw82,594 obliczone
Klimat10.2°C · HDD 2,903 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 26/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: GEM · 2026 · L100000400186; paliwo: GEM GCPT

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 66 MW, Infraserv Hoechst power station jest poniżej mediana elektrowni węgiel w Niemcy (296.2 MW). Technicznie jest opisywana jako subcritical. Jej obecny status cyklu życia to «czasowo wyłączona» — więc nie generuje już, lub jeszcze nie generuje, przy pełnej mocy. Elektrownie węglowe spalają węgiel sproszkowany, aby wytwarzać parę wysokociśnieniową w turbinie; działają jako obciążenie podstawowe, ale są źródłem o najwyższej intensywności węgla i pierwszym celem wycofania lub modernizacji efektywności.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

734,427 t CO₂/rok — w codziennych jednostkach

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

171ksamochodów osobowych jeżdżących przez rok
96kroczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
12 millionsadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Odpowiedniki przez US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; emisje zgłoszone do EU ETS verified (EUTL 2023).

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami węgiel w Niemcy

Niederaussem power station: 3,430 MW3kNiederauss…Janschwalde power station: 3,000 MW3kJanschwald…Boxberg power station: 2,582 MW3kBoxberg po…GKM (Mannheim) power station: 2,147 MW2kGKM (Mannh…BoA 2: 2,100 MW2kBoA 2Neurath power station: 2,068 MW2kNeurath po…Brunsbuettel SWS power station: 1,820 MW2kBrunsbuett…Weisweiler power station: 1,800 MW2kWeisweiler…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Obsługiwana przez Infraserv GmbH & Co. Höchst KG [100%].

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Ta elektrownia coal spala węgiel, wytwarzając parę wysokociśnieniową napędzającą turbogenerator. Leży w klimacie temperate oceanic (Köppen Cfb) — półkula Północna, szerokość geograficzna 50.1°N — co kształtuje ile energii może produkować i jak jej produkcja zmienia się w ciągu roku.

10.2°Cśrednia roczna temperatura
2,903stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
80stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
115 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 2 °CJF: 2 °CFM: 6 °CMA: 10 °CAM: 14 °CMJ: 17 °CJJ: 19 °CJA: 19 °CAS: 15 °CSO: 10 °CON: 5 °CND: 3 °CD19 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 18% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 60/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest humidity / wetness.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
26/100wskaźnik surowości środowiska
17.9°Csezonowa amplituda temperatur
331 kmodległość od wybrzeża

Wyższa surowość środowiska to dokładnie miejsce, gdzie ochronna izolacja zdejmowalna zwraca się najbardziej: osłonięty mikroklimat spowalnia korozję, uszkodzenia UV i zmęczenie termiczne oraz wydłuża żywotność urządzeń zewnętrznych. To orientacyjny kontekst klimatyczny lokalizacji — nie ocena stanu konkretnej elektrowni ani operatora.

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#94 największa elektrownia węgiel spośród 124 w Niemcy według mocy.

Niemcy ma 124 elektrownie węgiel w tym zbiorze danych, razem około 64,920 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 50.091838, 8.531305 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Infraserv Hoechst power station?

Infraserv Hoechst power station to elektrownia 66 MW węgiel w regionie Hesse, Niemcy, oddana do użytku w 1989.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Infraserv Hoechst power station?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 82,594 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto eksploatuje Infraserv Hoechst power station?

Infraserv Hoechst power station jest eksploatowany przez Infraserv GmbH & Co. Höchst KG [100%].

Ile CO₂ emituje Infraserv Hoechst power station?

Infraserv Hoechst power station zgłosiła około 734,427 ton CO₂ rocznie (EU ETS verified (EUTL 2023)).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.