Strona główna / Ameryka Północna / Stany Zjednoczone / Indianapolis Motor Speedway Solar PV

Indianapolis Motor Speedway Solar PV

Elektrownia. Źródło energii: energia słoneczna. Lokalizacja: Indiana, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 39.79, -86.2336.

energia słonecznaIndianaStany Zjednoczone

Indianapolis Motor Speedway Solar PV — elektrownia o mocy 9 MW. Źródło energii: energia słoneczna. Lokalizacja: Indiana, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Blue Renewable Energy IMS LLC. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 13 GWh może zasilić około 3.7k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #5858 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2014 roku, ma około 12 lat — stosunkowo nowoczesna. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia słoneczna dostarcza około 8.6% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

9MW moc zainstalowana
13GWh zgłoszone / rok
3,657zasilanych gospodarstw
2014oddana do użytku (~12 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0058615.

Stan danych

Znane dane

ObiektIndianapolis Motor Speedway Solar PV WRI
KrajStany Zjednoczone · Indiana WRI
Współrzędne39.79, -86.2336 WRI
Paliwoenergia słoneczna WRI
MW moc zainstalowana9 MW GEM · 2026 · L100000813495; moc eksploatowana elektrowni
WłaścicielBlue Renewable Energy IMS LLC WRI
Uruchomienie2014 WRI
GWh zgłoszone / rok13 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#5858 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#656 / 3283 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów3.00× · 3 MW · n=3283 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw3,657 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat11.3°C · HDD 2,936 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 35/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: GEM · 2026 · L100000813495; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 9 MW, Indianapolis Motor Speedway Solar PV jest znacznie powyżej mediana elektrowni energia słoneczna w Stany Zjednoczone (3 MW). Fotowoltaika słoneczna konwertuje bezpośrednio światło słoneczne w elektryczność bez części ruchomych ani paliwa; produkcja zmienia się w zależności od pory dnia i pogody, więc łączy się ją z magazynowaniem lub elastycznym wsparciem.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2014: 6 GWh20142015: 15 GWh20152016: 14 GWh20162017: 14 GWh20172018: 13 GWh20182019: 13 GWh201915 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Blue Renewable Energy IMS LLC.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia słoneczna. Ten obiekt bezpośrednio zamienia światło słoneczne na energię elektryczną za pomocą paneli fotowoltaicznych. Typ klimatu: wilgotny subtropikalny (Köppen Cfa). Szerokość geograficzna: 39.8°N.

11.3°Cśrednia roczna temperatura
2,936stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
508stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
246 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -4 °CJF: -1 °CFM: 5 °CMA: 11 °CAM: 17 °CMJ: 22 °CJJ: 24 °CJA: 23 °CAS: 19 °CSO: 13 °CON: 6 °CND: 0 °CD24 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 19% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 61/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Fotowoltaika traci ~0,35%/°C powyżej 25°C temperatury ogniwa — około 0.0% przy szczytach ciepłej pory roku tutaj (szacunkowo).

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
35/100wskaźnik surowości środowiska
27.7°Csezonowa amplituda temperatur
239 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#656 największa elektrownia energia słoneczna spośród 3283 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 3283 elektrownie energia słoneczna w tym zbiorze danych, razem około 38,093 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 39.79, -86.2336 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Indianapolis Motor Speedway Solar PV?

Indianapolis Motor Speedway Solar PV — elektrownia o mocy 9 MW. Źródło energii: energia słoneczna. Lokalizacja: Indiana, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 2014.

Ile energii elektrycznej wytwarza Indianapolis Motor Speedway Solar PV?

Indianapolis Motor Speedway Solar PV wytwarza około 13 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Indianapolis Motor Speedway Solar PV?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 3,657 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Indianapolis Motor Speedway Solar PV?

Właściciel obiektu Indianapolis Motor Speedway Solar PV wskazany w danych: Blue Renewable Energy IMS LLC.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.