Strona główna / Ameryka Północna / Stany Zjednoczone / Indeck West Enfield Energy Center

Indeck West Enfield Energy Center

Elektrownia. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: Maine, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 45.2537, -68.6279.

odpadyMaineStany Zjednoczone

Indeck West Enfield Energy Center — elektrownia o mocy 27.5 MW. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: Maine, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Stored Solar J&WE. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 23 GWh może zasilić około 6.6k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #4338 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1988 roku, ma około 38 lat — o ugruntowanej pozycji. W kontekście, krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

27.5MW moc zainstalowana
23GWh zgłoszone / rok
6,628zasilanych gospodarstw
1988oddana do użytku (~38 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0010766.

Stan danych

Znane dane

ObiektIndeck West Enfield Energy Center WRI
KrajStany Zjednoczone · Maine WRI
Współrzędne45.2537, -68.6279 WRI
Paliwoodpady WRI
MW moc zainstalowana27.5 MW Wikidata P2109; moc zainstalowana/nominalna
WłaścicielStored Solar J&WE WRI
Uruchomienie1988 WRI
GWh zgłoszone / rok23 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#4338 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#118 / 551 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów4.17× · 6.6 MW · n=551 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw6,628 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat5.8°C · HDD 4,498 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 31/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂Brak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: Wikidata P2109; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 27.5 MW, Indeck West Enfield Energy Center jest znacznie powyżej mediana elektrowni odpady w Stany Zjednoczone (6.6 MW). Elektrownie konwersji odpadów spalają odpady stałe komunalne w celu wytworzenia elektryczności i ciepła, zmniejszając objętość wysypiska przy jednoczesnym odzyskiwaniu energii z odpadów resztkowych.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 111 GWh20132014: 0 GWh20142015: 0 GWh20152016: 0 GWh20162017: 0 GWh20172018: 0 GWh20182019: 23 GWh2019111 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Stored Solar J&WE.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: odpady. Ten obiekt odzyskuje energię poprzez spalanie odpadów komunalnych lub przemysłowych. Typ klimatu: wilgotny kontynentalny z ciepłym latem (Köppen Dfb). Szerokość geograficzna: 45.3°N.

5.8°Cśrednia roczna temperatura
4,498stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
83stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
67 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -9 °CJF: -8 °CFM: -2 °CMA: 5 °CAM: 12 °CMJ: 17 °CJJ: 20 °CJA: 19 °CAS: 14 °CSO: 8 °CON: 2 °CND: -6 °CD20 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 83% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 91/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest cykliczne zmiany temperatury.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
31/100wskaźnik surowości środowiska
29.2°Csezonowa amplituda temperatur
151 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#118 największa elektrownia odpady spośród 551 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 551 elektrownie odpady w tym zbiorze danych, razem około 10,154 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 45.2537, -68.6279 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Indeck West Enfield Energy Center?

Indeck West Enfield Energy Center — elektrownia o mocy 27.5 MW. Źródło energii: odpady. Lokalizacja: Maine, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 1988.

Ile energii elektrycznej wytwarza Indeck West Enfield Energy Center?

Indeck West Enfield Energy Center wytwarza około 23 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Indeck West Enfield Energy Center?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 6,628 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Indeck West Enfield Energy Center?

Właściciel obiektu Indeck West Enfield Energy Center wskazany w danych: Stored Solar J&WE.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.