Strona główna / Europa / Niemcy / IHKW Heidenheim

IHKW Heidenheim

Elektrownia. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Baden-Wuerttemberg, Niemcy. Współrzędne: 48.6701, 10.1506.

gazBaden-WuerttembergNiemcyCO₂ modelowane

IHKW Heidenheim — elektrownia o mocy 26.5 MW. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Baden-Wuerttemberg, Niemcy. Właściciel wskazany w danych: Voith Dienstleistungen und Grundstücks GmbH & Co. KG. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 30k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #482 spośród 1,442 elektrowni w Niemcy według mocy zainstalowanej. Modelowana roczna emisja wynosi 45,244 t CO₂/rok (Climate TRACE), co odpowiada około 11k samochodom użytkowanym przez rok. W kontekście, gaz dostarcza około 16.5% energii elektrycznej Niemcy; krajowa sieć energetyczna średnio 330 gCO₂/kWh (59.1% niskoemisyjne) (2025).

26.5MW moc zainstalowana
29,846zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
45,244t CO₂ / rok (Climate TRACE)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1005834.

Stan danych

Znane dane

ObiektIHKW Heidenheim WRI
KrajNiemcy · Baden-Wuerttemberg WRI
Współrzędne48.6701, 10.1506 WRI
Paliwogaz WRI
MW moc zainstalowana26.5 MW WRI GPPD; rekord źródłowy
WłaścicielVoith Dienstleistungen und Grundstücks GmbH & Co. KG WRI

Modelowane dane źródłowe

Emisje CO₂45,244 t CO₂·a⁻¹ modelowane · Climate TRACE

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#482 / 1442 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#167 / 241 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.50× · 52.9 MW · n=241 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw29,846 obliczone
Klimat8.3°C · HDD 3,539 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 26/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

UruchomienieBrak danych brak w zestawie danych
TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 26.5 MW, IHKW Heidenheim jest poniżej mediana elektrowni gaz w Niemcy (52.9 MW). Elektrownie gazowe spalają gaz ziemny w turbinach otwartoobjętościowych do szybkich szczytów, lub w jednostkach cyklu połączonego, które odzyskują ciepło spalin w HRSG, aby osiągnąć około 55–62% sprawności — najczystszą opcję paliwową.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

~45,244 t CO₂/rok (modelowane) — w codziennym ujęciu

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

11ksamochodów osobowych jeżdżących przez rok
6.1kroczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
754ksadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Przeliczenia według US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; modelowane emisje z Climate TRACE.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami gaz w Niemcy

Gersteinwerk: 2,004 MW2kGersteinwe…Emsland: 1,837 MW2kEmslandGemeinschaftskraftwerk Irsching: 1,391 MW1kGemeinscha…Knapsack Natural Gas I: 1,252 MW1kKnapsack N…Gundelfingen Reserve power station: 1,200 MW1kGundelfing…RWE Burghausen power station: 950 MW950RWE Burgha…Bexbach-C power station: 900 MW900Bexbach-C …Leipheim power station: 869 MW869Leipheim p…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Voith Dienstleistungen und Grundstücks GmbH & Co. KG.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: gaz. Ten obiekt spala gaz ziemny w turbinie — często w układzie kombinowanym — do wytwarzania energii elektrycznej. Typ klimatu: umiarkowany oceaniczny (Köppen Cfb). Szerokość geograficzna: 48.7°N.

8.3°Cśrednia roczna temperatura
3,539stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
0stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
487 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -1 °CJF: 0 °CFM: 4 °CMA: 8 °CAM: 13 °CMJ: 16 °CJJ: 18 °CJA: 17 °CAS: 13 °CSO: 8 °CON: 3 °CND: 0 °CD18 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 44% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 77/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Turbina gazowa tutaj pracuje również ~0% poniżej swojej nominalnej mocy ISO (15°C) przy tej średniej rocznej (typowa krzywa CCGT, szacunkowo).

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
26/100wskaźnik surowości środowiska
18.6°Csezonowa amplituda temperatur
394 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#167 największa elektrownia gaz spośród 241 w Niemcy według mocy.

Niemcy ma 241 elektrownie gaz w tym zbiorze danych, razem około 37,245 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 48.6701, 10.1506 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest IHKW Heidenheim?

IHKW Heidenheim — elektrownia o mocy 26.5 MW. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Baden-Wuerttemberg, Niemcy.

Ile gospodarstw domowych może zasilić IHKW Heidenheim?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 29,846 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel IHKW Heidenheim?

Właściciel obiektu IHKW Heidenheim wskazany w danych: Voith Dienstleistungen und Grundstücks GmbH & Co. KG.

Ile CO₂ emituje IHKW Heidenheim?

Dla IHKW Heidenheim modelowana emisja wynosi około 45,244 ton CO₂ rocznie (Climate TRACE).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.