Strona główna / Europa / Francja / Hospitalet (L')

Hospitalet (L')

Elektrownia. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: Encamp, Francja. Współrzędne: 42.588, 1.797.

energia wodnaEncampFrancjaelektrownia wodna zbiornikowa

Hospitalet (L') — elektrownia o mocy 93.3 MW. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: Encamp, Francja. Właściciel wskazany w danych: EDF. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 93k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #122 spośród 2,216 elektrowni w Francja według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1960 roku, ma około 66 lat — starsza, instalacja historyczna. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia wodna dostarcza około 10.4% energii elektrycznej Francja; krajowa sieć energetyczna średnio 41 gCO₂/kWh (94.9% niskoemisyjne) (2025).

93.3MW moc zainstalowana
93,406zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
1960oddana do użytku (~66 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1026745.

Stan danych

Znane dane

ObiektHospitalet (L') WRI
KrajFrancja · Encamp WRI
Współrzędne42.588, 1.797 WRI
Paliwoenergia wodna WRI
MW moc zainstalowana93.3 MW GEM · 2026 · L100000601647; moc eksploatowana elektrowni
WłaścicielEDF WRI
Uruchomienie1960 WRI
Technologiaelektrownia wodna zbiornikowa WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#122 / 2216 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#59 / 428 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów17.60× · 5.3 MW · n=428 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw93,406 obliczone
Klimat2.9°C · HDD 5,492 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC3 · 28/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: GEM · 2026 · L100000601647; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 93.3 MW, Hospitalet (L') jest znacznie powyżej mediana elektrowni energia wodna w Francja (5.3 MW). Technicznie jest opisywana jako elektrownia wodna zbiornikowa. Energia wodna konwertuje energię spadającej lub płynącej wody na elektryczność; produkcja zależy od opadów i poziomu zbiornika, a duże tamy zapewniają również równoważenie sieci i magazynowanie.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami energia wodna w Francja

GRAND MAISON: 1,713 MW2kGRAND MAIS…MONTEZIC: 910 MW910MONTEZICREVIN: 808 MW808REVINSUPER BISSORTE: 742 MW742SUPER BISS…BATHIE: 600 MW600BATHIECHEYLAS: 485 MW485CHEYLASPOUGET: 447 MW447POUGETGENISSIAT: 420 MW420GENISSIAT

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: EDF. Wszystkie elektrownie tej firmy →

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia wodna. Ten obiekt zamienia energię spadającej lub płynącej wody przez turbiny wodne. Typ klimatu: umiarkowany oceaniczny (Köppen Cfb). Szerokość geograficzna: 42.6°N.

2.9°Cśrednia roczna temperatura
5,492stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
0stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
2,178 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -5 °CJF: -4 °CFM: -2 °CMA: 0 °CAM: 4 °CMJ: 8 °CJJ: 12 °CJA: 13 °CAS: 9 °CSO: 4 °CON: -1 °CND: -3 °CD13 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 123% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 96/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Åšrednia), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
28/100wskaźnik surowości środowiska
17.4°Csezonowa amplituda temperatur
89 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#59 największa elektrownia energia wodna spośród 428 w Francja według mocy.

Francja ma 428 elektrownie energia wodna w tym zbiorze danych, razem około 19,602 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

  • Porta · energia wodna · 1.2 MW · Encamp
  • Orgeix · energia wodna · 5 MW · Midi-Pyrenees
  • Perles-et-Castelet · energia wodna · 2.2 MW · Midi-Pyrenees
  • Orlu · energia wodna · 88.8 MW · Midi-Pyrenees
  • Luzenac · energia wodna · 2.1 MW · Midi-Pyrenees
  • ASTON · energia wodna · 104 MW · Midi-Pyrenees

Lokalizacja

Współrzędne 42.588, 1.797 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Hospitalet (L')?

Hospitalet (L') — elektrownia o mocy 93.3 MW. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: Encamp, Francja, oddana do użytku w 1960.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Hospitalet (L')?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 93,406 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel Hospitalet (L')?

Właściciel obiektu Hospitalet (L') wskazany w danych: EDF.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.