Strona główna / Europa / Niemcy / HKW Karcherstr. (Natural Gas)

HKW Karcherstr. (Natural Gas)

Elektrownia. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Rheinland-Pfalz, Niemcy. Współrzędne: 49.4347, 7.7602.

gazRheinland-PfalzNiemcyturbina parowa

HKW Karcherstr. (Natural Gas) — elektrownia o mocy 11.6 MW. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Rheinland-Pfalz, Niemcy. Właściciel wskazany w danych: SWK - Stadtwerke Kaiserslautern. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 13k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #771 spośród 1,442 elektrowni w Niemcy według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1989 roku, ma około 37 lat — o ugruntowanej pozycji. W kontekście, gaz dostarcza około 16.5% energii elektrycznej Niemcy; krajowa sieć energetyczna średnio 330 gCO₂/kWh (59.1% niskoemisyjne) (2025).

11.6MW moc zainstalowana
13,064zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
1989oddana do użytku (~37 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1005796.

Stan danych

Znane dane

ObiektHKW Karcherstr. (Natural Gas) WRI
KrajNiemcy · Rheinland-Pfalz WRI
Współrzędne49.4347, 7.7602 WRI
Paliwogaz WRI
MW moc zainstalowana11.6 MW WRI GPPD; rekord źródłowy
WłaścicielSWK - Stadtwerke Kaiserslautern WRI
Uruchomienie1989 WRI
Technologiaturbina parowa WRI

Obliczone z zestawu danych

Emisje CO₂18,291 t CO₂·a⁻¹ obliczone
Pozycja krajowa według mocy#771 / 1442 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#226 / 241 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.22× · 52.9 MW · n=241 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw13,064 obliczone
Klimat8.8°C · HDD 3,335 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 25/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 11.6 MW, HKW Karcherstr. (Natural Gas) jest poniżej mediana elektrowni gaz w Niemcy (52.9 MW). Technicznie jest opisywana jako turbina parowa. Elektrownie gazowe spalają gaz ziemny w turbinach otwartoobjętościowych do szybkich szczytów, lub w jednostkach cyklu połączonego, które odzyskują ciepło spalin w HRSG, aby osiągnąć około 55–62% sprawności — najczystszą opcję paliwową.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami gaz w Niemcy

Gersteinwerk: 2,004 MW2kGersteinwe…Emsland: 1,837 MW2kEmslandGemeinschaftskraftwerk Irsching: 1,391 MW1kGemeinscha…Knapsack Natural Gas I: 1,252 MW1kKnapsack N…Gundelfingen Reserve power station: 1,200 MW1kGundelfing…RWE Burghausen power station: 950 MW950RWE Burgha…Bexbach-C power station: 900 MW900Bexbach-C …Leipheim power station: 869 MW869Leipheim p…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: SWK - Stadtwerke Kaiserslautern.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: gaz. Ten obiekt spala gaz ziemny w turbinie — często w układzie kombinowanym — do wytwarzania energii elektrycznej. Typ klimatu: umiarkowany oceaniczny (Köppen Cfb). Szerokość geograficzna: 49.4°N.

8.8°Cśrednia roczna temperatura
3,335stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
0stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
367 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 1 °CJF: 1 °CFM: 5 °CMA: 8 °CAM: 12 °CMJ: 15 °CJJ: 18 °CJA: 17 °CAS: 14 °CSO: 9 °CON: 4 °CND: 2 °CD18 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 36% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 72/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Turbina gazowa tutaj pracuje również ~0% poniżej swojej nominalnej mocy ISO (15°C) przy tej średniej rocznej (typowa krzywa CCGT, szacunkowo).

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
25/100wskaźnik surowości środowiska
16.9°Csezonowa amplituda temperatur
345 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#226 największa elektrownia gaz spośród 241 w Niemcy według mocy.

Niemcy ma 241 elektrownie gaz w tym zbiorze danych, razem około 37,245 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 49.4347, 7.7602 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest HKW Karcherstr. (Natural Gas)?

HKW Karcherstr. (Natural Gas) — elektrownia o mocy 11.6 MW. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Rheinland-Pfalz, Niemcy, oddana do użytku w 1989.

Ile gospodarstw domowych może zasilić HKW Karcherstr. (Natural Gas)?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 13,064 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel HKW Karcherstr. (Natural Gas)?

Właściciel obiektu HKW Karcherstr. (Natural Gas) wskazany w danych: SWK - Stadtwerke Kaiserslautern.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.