Strona główna / Europa / Niemcy / HKW Erlangen (Coal)

HKW Erlangen (Coal)

Elektrownia. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Bavaria, Niemcy. Współrzędne: 49.5928, 11.0015.

węgielBavariaNiemcyCO₂ zmierzone

HKW Erlangen (Coal) — elektrownia o mocy 17.4 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Bavaria, Niemcy. Właściciel wskazany w danych: Erlanger Stadtwerke AG. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 22k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #637 spośród 1,442 elektrowni w Niemcy według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1980 roku, ma około 46 lat — o ugruntowanej pozycji. Jej zmierzone emisje wynoszące 89,012 t CO₂/rok (EU ETS verified (EUTL 2023)) odpowiadają około 21k samochodom osobowym jeżdżącym przez rok. W kontekście, węgiel dostarcza około 20.6% energii elektrycznej Niemcy; krajowa sieć energetyczna średnio 330 gCO₂/kWh (59.1% niskoemisyjne) (2025).

17.4MW moc zainstalowana
21,774zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
89,012t CO₂ / rok (EU ETS verified (EUTL 2023))
1980oddana do użytku (~46 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1005784.

Stan danych

Znane dane

ObiektHKW Erlangen (Coal) WRI
KrajNiemcy · Bavaria WRI
Współrzędne49.5928, 11.0015 WRI
Paliwowęgiel WRI
MW moc zainstalowana17.4 MW WRI GPPD; rekord źródłowy
WłaścicielErlanger Stadtwerke AG WRI
Uruchomienie1980 WRI
Emisje CO₂89,012 t CO₂·a⁻¹ zmierzone · EU ETS verified (EUTL 2023)

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#637 / 1442 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#118 / 124 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.06× · 296.2 MW · n=124 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw21,774 obliczone
Klimat8.6°C · HDD 3,417 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 25/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 17.4 MW, HKW Erlangen (Coal) jest poniżej mediana elektrowni węgiel w Niemcy (296.2 MW). Elektrownie węglowe spalają węgiel sproszkowany, aby wytwarzać parę wysokociśnieniową w turbinie; działają jako obciążenie podstawowe, ale są źródłem o najwyższej intensywności węgla i pierwszym celem wycofania lub modernizacji efektywności.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

89,012 t CO₂/rok — w codziennych jednostkach

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

21ksamochodów osobowych jeżdżących przez rok
12kroczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
1.5 mlnsadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Odpowiedniki przez US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; emisje zgłoszone do EU ETS verified (EUTL 2023).

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami węgiel w Niemcy

Niederaussem power station: 3,430 MW3kNiederauss…Janschwalde power station: 3,000 MW3kJanschwald…Boxberg power station: 2,582 MW3kBoxberg po…GKM (Mannheim) power station: 2,147 MW2kGKM (Mannh…BoA 2: 2,100 MW2kBoA 2Neurath power station: 2,068 MW2kNeurath po…Brunsbuettel SWS power station: 1,820 MW2kBrunsbuett…Weisweiler power station: 1,800 MW2kWeisweiler…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Erlanger Stadtwerke AG.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: węgiel. Ten obiekt spala węgiel, wytwarzając parę wysokociśnieniową napędzającą turbogenerator. Typ klimatu: umiarkowany oceaniczny (Köppen Cfb). Szerokość geograficzna: 49.6°N.

8.6°Cśrednia roczna temperatura
3,417stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
0stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
333 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 0 °CJF: 0 °CFM: 4 °CMA: 8 °CAM: 13 °CMJ: 16 °CJJ: 18 °CJA: 18 °CAS: 13 °CSO: 8 °CON: 4 °CND: 1 °CD18 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 39% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 74/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
25/100wskaźnik surowości środowiska
18.4°Csezonowa amplituda temperatur
431 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#118 największa elektrownia węgiel spośród 124 w Niemcy według mocy.

Niemcy ma 124 elektrownie węgiel w tym zbiorze danych, razem około 64,920 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 49.5928, 11.0015 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest HKW Erlangen (Coal)?

HKW Erlangen (Coal) — elektrownia o mocy 17.4 MW. Źródło energii: węgiel. Lokalizacja: Bavaria, Niemcy, oddana do użytku w 1980.

Ile gospodarstw domowych może zasilić HKW Erlangen (Coal)?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 21,774 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel HKW Erlangen (Coal)?

Właściciel obiektu HKW Erlangen (Coal) wskazany w danych: Erlanger Stadtwerke AG.

Ile CO₂ emituje HKW Erlangen (Coal)?

HKW Erlangen (Coal) zgłosiła około 89,012 ton CO₂ rocznie (EU ETS verified (EUTL 2023)).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.