Harvest 2

Elektrownia. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Michigan, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 43.8556, -83.1669.

energia wiatrowaMichiganStany Zjednoczone

Harvest 2 — elektrownia o mocy 59.4 MW. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Michigan, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Harvest II Windfarm LLC. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 199 GWh może zasilić około 57k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #3456 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2012 roku, ma około 14 lat — stosunkowo nowoczesna. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia wiatrowa dostarcza około 10.3% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

59.4MW moc zainstalowana
199GWh zgłoszone / rok
56,800zasilanych gospodarstw
2012oddana do użytku (~14 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0057888.

Stan danych

Znane dane

ObiektHarvest 2 WRI
KrajStany Zjednoczone · Michigan WRI
Współrzędne43.8556, -83.1669 WRI
Paliwoenergia wiatrowa WRI
MW moc zainstalowana59.4 MW GEM · 2026 · L100000906711; część kompleksu wytwórczego
WłaścicielHarvest II Windfarm LLC WRI
Uruchomienie2012 WRI
GWh zgłoszone / rok199 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#3456 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#602 / 1139 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.88× · 67.7 MW · n=1139 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw56,800 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat7.6°C · HDD 3,911 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC4 · 43/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: GEM · 2026 · L100000906711; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 59.4 MW, Harvest 2 jest poniżej mediana elektrowni energia wiatrowa w Stany Zjednoczone (67.7 MW). Turbiny wiatrowe konwertują poruszające się powietrze na elektryczność; produkcja jest zmienna i zależna od lokalizacji, a nowoczesne turbiny zapewniają jedne z najniższych kosztów nowej generacji na wielu sieciach.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 202 GWh20132014: 211 GWh20142015: 213 GWh20152016: 210 GWh20162017: 209 GWh20172018: 194 GWh20182019: 199 GWh2019213 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Harvest II Windfarm LLC.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia wiatrowa. Ten obiekt zamienia energię kinetyczną wiatru na energię elektryczną przez wirniki turbinowe. Typ klimatu: wilgotny kontynentalny z ciepłym latem (Köppen Dfb). Szerokość geograficzna: 43.9°N.

7.6°Cśrednia roczna temperatura
3,911stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
141stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
225 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -6 °CJF: -6 °CFM: 0 °CMA: 6 °CAM: 13 °CMJ: 18 °CJJ: 21 °CJA: 20 °CAS: 16 °CSO: 10 °CON: 3 °CND: -3 °CD21 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 59% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 83/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C4 — Wysoka), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest korozja w środowisku morskim.

C4korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
43/100wskaźnik surowości środowiska
27.1°Csezonowa amplituda temperatur
11 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#602 największa elektrownia energia wiatrowa spośród 1139 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 1139 elektrownie energia wiatrowa w tym zbiorze danych, razem około 104,873 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 43.8556, -83.1669 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Harvest 2?

Harvest 2 — elektrownia o mocy 59.4 MW. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Michigan, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 2012.

Ile energii elektrycznej wytwarza Harvest 2?

Harvest 2 wytwarza około 199 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Harvest 2?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 56,800 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Harvest 2?

Właściciel obiektu Harvest 2 wskazany w danych: Harvest II Windfarm LLC.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.