Hamilton (PA)

Elektrownia. Źródło energii: ropa. Lokalizacja: Pennsylvania, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 39.9087, -76.9885.

ropaPennsylvaniaStany Zjednoczone

Hamilton (PA) — elektrownia o mocy 19.6 MW. Źródło energii: ropa. Lokalizacja: Pennsylvania, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Hamilton Power LLC. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 15k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #4842 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1971 roku, ma około 55 lat — starsza, instalacja historyczna. W kontekście, ropa dostarcza około 0.7% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

19.6MW moc zainstalowana
14,716zasilanych gospodarstw (szacunkowo)
1971oddana do użytku (~55 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0003109.

Stan danych

Znane dane

ObiektHamilton (PA) WRI
KrajStany Zjednoczone · Pennsylvania WRI
Współrzędne39.9087, -76.9885 WRI
Paliworopa WRI
MW moc zainstalowana19.6 MW Wikidata P2109; moc zainstalowana/nominalna
WłaścicielHamilton Power LLC WRI
Uruchomienie1971 WRI

Obliczone z zestawu danych

Emisje CO₂38,632 t CO₂·a⁻¹ obliczone
Pozycja krajowa według mocy#4842 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#222 / 902 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów2.72× · 7.2 MW · n=902 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw14,716 obliczone
Klimat11.2°C · HDD 2,851 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 33/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: Wikidata P2109; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 19.6 MW, Hamilton (PA) jest znacznie powyżej mediana elektrowni ropa w Stany Zjednoczone (7.2 MW). Elektrownie na olej spalają ciężkie oleje opałowe lub olej napędowy, zazwyczaj jako pojemność szczytowa lub zapasowa na wyspach i sieciach bez gazociągów; wysoki koszt paliwa utrzymuje ich wykorzystanie na niskim poziomie.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 0 GWh20132014: 1 GWh20142015: 0 GWh20152016: 0 GWh20162017: 0 GWh20172018: 0 GWh20182019: 0 GWh20191 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Hamilton Power LLC.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: ropa. Ten obiekt spala olej lub olej napędowy do napędzania turbin lub silników tłokowych. Typ klimatu: wilgotny subtropikalny (Köppen Cfa). Szerokość geograficzna: 39.9°N.

11.2°Cśrednia roczna temperatura
2,851stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
405stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
234 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -2 °CJF: 0 °CFM: 5 °CMA: 10 °CAM: 16 °CMJ: 21 °CJJ: 23 °CJA: 22 °CAS: 19 °CSO: 12 °CON: 7 °CND: 1 °CD23 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 16% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 58/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
33/100wskaźnik surowości środowiska
24.9°Csezonowa amplituda temperatur
233 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#222 największa elektrownia ropa spośród 902 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 902 elektrownie ropa w tym zbiorze danych, razem około 40,022 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 39.9087, -76.9885 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Hamilton (PA)?

Hamilton (PA) — elektrownia o mocy 19.6 MW. Źródło energii: ropa. Lokalizacja: Pennsylvania, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 1971.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Hamilton (PA)?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 14,716 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel Hamilton (PA)?

Właściciel obiektu Hamilton (PA) wskazany w danych: Hamilton Power LLC.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.