Gregg Falls

Elektrownia. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: New Hampshire, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 43.0168, -71.5679.

energia wodnaNew HampshireStany Zjednoczone

Gregg Falls — elektrownia o mocy 3.5 MW. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: New Hampshire, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Eagle Creek RE LLC. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 10 GWh może zasilić około 2.9k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #7802 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1986 roku, ma około 40 lat — o ugruntowanej pozycji. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia wodna dostarcza około 5.3% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

3.5MW moc zainstalowana
10GWh zgłoszone / rok
2,942zasilanych gospodarstw
1986oddana do użytku (~40 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0050384.

Stan danych

Znane dane

ObiektGregg Falls WRI
KrajStany Zjednoczone · New Hampshire WRI
Współrzędne43.0168, -71.5679 WRI
Paliwoenergia wodna WRI
MW moc zainstalowana3.5 MW Wikidata P2109; moc zainstalowana/nominalna
WłaścicielEagle Creek RE LLC WRI
Uruchomienie1986 WRI
GWh zgłoszone / rok10 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#7802 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#994 / 1449 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.44× · 8 MW · n=1449 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw2,942 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat8.3°C · HDD 3,702 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC3 · 34/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: Wikidata P2109; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 3.5 MW, Gregg Falls jest poniżej mediana elektrowni energia wodna w Stany Zjednoczone (8 MW). Energia wodna konwertuje energię spadającej lub płynącej wody na elektryczność; produkcja zależy od opadów i poziomu zbiornika, a duże tamy zapewniają również równoważenie sieci i magazynowanie.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 10 GWh20132014: 12 GWh20142015: 8 GWh20152016: 7 GWh20162017: 10 GWh20172018: 13 GWh20182019: 10 GWh201913 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Eagle Creek RE LLC. Wszystkie elektrownie tej firmy →

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia wodna. Ten obiekt zamienia energię spadającej lub płynącej wody przez turbiny wodne. Typ klimatu: wilgotny kontynentalny z ciepłym latem (Köppen Dfb). Szerokość geograficzna: 43.0°N.

8.3°Cśrednia roczna temperatura
3,702stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
192stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
87 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -6 °CJF: -4 °CFM: 1 °CMA: 7 °CAM: 13 °CMJ: 18 °CJJ: 21 °CJA: 21 °CAS: 16 °CSO: 10 °CON: 4 °CND: -2 °CD21 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 51% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 80/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Åšrednia), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest cykliczne zmiany temperatury.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
34/100wskaźnik surowości środowiska
27.1°Csezonowa amplituda temperatur
65 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#994 największa elektrownia energia wodna spośród 1449 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 1449 elektrownie energia wodna w tym zbiorze danych, razem około 102,513 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 43.0168, -71.5679 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Gregg Falls?

Gregg Falls — elektrownia o mocy 3.5 MW. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: New Hampshire, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 1986.

Ile energii elektrycznej wytwarza Gregg Falls?

Gregg Falls wytwarza około 10 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Gregg Falls?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 2,942 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Gregg Falls?

Właściciel obiektu Gregg Falls wskazany w danych: Eagle Creek RE LLC.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.