Green River Wind Farm

Elektrownia. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Illinois, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 41.6203, -89.557.

energia wiatrowaIllinoisStany Zjednoczone

Green River Wind Farm — elektrownia o mocy 194.3 MW. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Illinois, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Green River Wind Farm Phase 1 LLC. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 70 GWh może zasilić około 20k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #2025 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2019 roku, ma około 7 lat — niedawno zbudowana. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia wiatrowa dostarcza około 10.3% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

194.3MW moc zainstalowana
70GWh zgłoszone / rok
20,028zasilanych gospodarstw
2019oddana do użytku (~7 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0060471.

Stan danych

Znane dane

ObiektGreen River Wind Farm WRI
KrajStany Zjednoczone · Illinois WRI
Współrzędne41.6203, -89.557 WRI
Paliwoenergia wiatrowa WRI
MW moc zainstalowana194.3 MW GEM · 2026 · L100000907329; część kompleksu wytwórczego
WłaścicielGreen River Wind Farm Phase 1 LLC WRI
Uruchomienie2019 WRI
GWh zgłoszone / rok70 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#2025 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#196 / 1139 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów2.87× · 67.7 MW · n=1139 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw20,028 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat9.1°C · HDD 3,563 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 33/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: GEM · 2026 · L100000907329; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 194.3 MW, Green River Wind Farm jest znacznie powyżej mediana elektrowni energia wiatrowa w Stany Zjednoczone (67.7 MW). Turbiny wiatrowe konwertują poruszające się powietrze na elektryczność; produkcja jest zmienna i zależna od lokalizacji, a nowoczesne turbiny zapewniają jedne z najniższych kosztów nowej generacji na wielu sieciach.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami energia wiatrowa w Stany Zjednoczone

Horse Hollow Wind Energy Center: 733 MW733Horse Holl…Capricorn Ridge Wind LLC: 662 MW662Capricorn …Fowler Ridge Wind Farm LLC: 600 MW600Fowler Rid…Rush Creek Wind: 600 MW600Rush Creek…Orient Wind Farm: 501 MW501Orient Win…Highland Wind Project (IA): 497 MW497Highland W…Rolling Hills Wind Farm: 484 MW484Rolling Hi…Hale Community Wind Farm: 478 MW478Hale Commu…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Green River Wind Farm Phase 1 LLC.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia wiatrowa. Ten obiekt zamienia energię kinetyczną wiatru na energię elektryczną przez wirniki turbinowe. Typ klimatu: wilgotny kontynentalny z gorącym latem (Köppen Dfa). Szerokość geograficzna: 41.6°N.

9.1°Cśrednia roczna temperatura
3,563stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
342stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
246 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -7 °CJF: -4 °CFM: 2 °CMA: 9 °CAM: 16 °CMJ: 21 °CJJ: 23 °CJA: 22 °CAS: 18 °CSO: 11 °CON: 3 °CND: -4 °CD23 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 45% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 77/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest cykliczne zmiany temperatury.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
33/100wskaźnik surowości środowiska
30.0°Csezonowa amplituda temperatur
187 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#196 największa elektrownia energia wiatrowa spośród 1139 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 1139 elektrownie energia wiatrowa w tym zbiorze danych, razem około 104,873 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 41.6203, -89.557 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Green River Wind Farm?

Green River Wind Farm — elektrownia o mocy 194.3 MW. Źródło energii: energia wiatrowa. Lokalizacja: Illinois, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 2019.

Ile energii elektrycznej wytwarza Green River Wind Farm?

Green River Wind Farm wytwarza około 70 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Green River Wind Farm?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 20,028 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Green River Wind Farm?

Właściciel obiektu Green River Wind Farm wskazany w danych: Green River Wind Farm Phase 1 LLC.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.