Grandfather Falls

Elektrownia. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: Wisconsin, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 45.3019, -89.7917.

energia wodnaWisconsinStany Zjednoczone

Grandfather Falls — elektrownia o mocy 17.2 MW. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: Wisconsin, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Wisconsin Public Service Corp. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 58 GWh może zasilić około 17k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #4987 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1939 roku, ma około 87 lat — starsza, instalacja historyczna. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia wodna dostarcza około 5.3% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

17.2MW moc zainstalowana
58GWh zgłoszone / rok
16,714zasilanych gospodarstw
1939oddana do użytku (~87 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0004063.

Stan danych

Znane dane

ObiektGrandfather Falls WRI
KrajStany Zjednoczone · Wisconsin WRI
Współrzędne45.3019, -89.7917 WRI
Paliwoenergia wodna WRI
MW moc zainstalowana17.2 MW Wikidata P2109; moc zainstalowana/nominalna
WłaścicielWisconsin Public Service Corp WRI
Uruchomienie1939 WRI
GWh zgłoszone / rok58 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#4987 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#507 / 1449 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów2.15× · 8 MW · n=1449 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw16,714 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat5.0°C · HDD 4,766 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 32/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: Wikidata P2109; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 17.2 MW, Grandfather Falls jest znacznie powyżej mediana elektrowni energia wodna w Stany Zjednoczone (8 MW). Energia wodna konwertuje energię spadającej lub płynącej wody na elektryczność; produkcja zależy od opadów i poziomu zbiornika, a duże tamy zapewniają również równoważenie sieci i magazynowanie.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 64 GWh20132014: 115 GWh20142015: 97 GWh20152016: 123 GWh20162017: 56 GWh20172018: 112 GWh20182019: 58 GWh2019123 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Wisconsin Public Service Corp. Wszystkie elektrownie tej firmy →

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia wodna. Ten obiekt zamienia energię spadającej lub płynącej wody przez turbiny wodne. Typ klimatu: wilgotny kontynentalny z ciepłym latem (Köppen Dfb). Szerokość geograficzna: 45.3°N.

5.0°Cśrednia roczna temperatura
4,766stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
57stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
425 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -12 °CJF: -9 °CFM: -3 °CMA: 5 °CAM: 12 °CMJ: 17 °CJJ: 20 °CJA: 18 °CAS: 14 °CSO: 7 °CON: -1 °CND: -9 °CD20 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 94% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 93/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest cykliczne zmiany temperatury.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
32/100wskaźnik surowości środowiska
31.4°Csezonowa amplituda temperatur
161 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#507 największa elektrownia energia wodna spośród 1449 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 1449 elektrownie energia wodna w tym zbiorze danych, razem około 102,513 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 45.3019, -89.7917 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Grandfather Falls?

Grandfather Falls — elektrownia o mocy 17.2 MW. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: Wisconsin, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 1939.

Ile energii elektrycznej wytwarza Grandfather Falls?

Grandfather Falls wytwarza około 58 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Grandfather Falls?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 16,714 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Grandfather Falls?

Właściciel obiektu Grandfather Falls wskazany w danych: Wisconsin Public Service Corp.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.