Strona główna / Ameryka Północna / Stany Zjednoczone / Grand Valley Project Power Plant

Grand Valley Project Power Plant

Elektrownia. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: Colorado, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 39.1017, -108.3456.

energia wodnaColoradoStany Zjednoczone

Grand Valley Project Power Plant — elektrownia o mocy 1.5 MW. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: Colorado, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Orchard Mesa Irrigation District. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 8 GWh może zasilić około 2.2k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #9745 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1932 roku, ma około 94 lat — starsza, instalacja historyczna. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia wodna dostarcza około 5.3% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

1.5MW moc zainstalowana
8GWh zgłoszone / rok
2,228zasilanych gospodarstw
1932oddana do użytku (~94 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0000473.

Stan danych

Znane dane

ObiektGrand Valley Project Power Plant WRI
KrajStany Zjednoczone · Colorado WRI
Współrzędne39.1017, -108.3456 WRI
Paliwoenergia wodna WRI
MW moc zainstalowana1.5 MW WRI GPPD; rekord źródłowy
WłaścicielOrchard Mesa Irrigation District WRI
Uruchomienie1932 WRI
GWh zgłoszone / rok8 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#9745 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#1293 / 1449 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.19× · 8 MW · n=1449 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw2,228 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat7.5°C · HDD 3,944 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 30/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 1.5 MW, Grand Valley Project Power Plant jest poniżej mediana elektrowni energia wodna w Stany Zjednoczone (8 MW). Energia wodna konwertuje energię spadającej lub płynącej wody na elektryczność; produkcja zależy od opadów i poziomu zbiornika, a duże tamy zapewniają również równoważenie sieci i magazynowanie.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 8 GWh20132014: 13 GWh20142015: 14 GWh20152016: 11 GWh20162017: 9 GWh20172018: 6 GWh20182019: 8 GWh201914 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Orchard Mesa Irrigation District.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia wodna. Ten obiekt zamienia energię spadającej lub płynącej wody przez turbiny wodne. Typ klimatu: wilgotny kontynentalny z ciepłym latem (Köppen Dfb). Szerokość geograficzna: 39.1°N.

7.5°Cśrednia roczna temperatura
3,944stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
120stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
2,261 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -5 °CJF: -2 °CFM: 2 °CMA: 6 °CAM: 11 °CMJ: 16 °CJJ: 20 °CJA: 19 °CAS: 15 °CSO: 8 °CON: 1 °CND: -4 °CD20 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 60% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 84/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest cykliczne zmiany temperatury.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
30/100wskaźnik surowości środowiska
25.1°Csezonowa amplituda temperatur
960 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#1293 największa elektrownia energia wodna spośród 1449 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 1449 elektrownie energia wodna w tym zbiorze danych, razem około 102,513 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 39.1017, -108.3456 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Grand Valley Project Power Plant?

Grand Valley Project Power Plant — elektrownia o mocy 1.5 MW. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: Colorado, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 1932.

Ile energii elektrycznej wytwarza Grand Valley Project Power Plant?

Grand Valley Project Power Plant wytwarza około 8 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Grand Valley Project Power Plant?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 2,228 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Grand Valley Project Power Plant?

Właściciel obiektu Grand Valley Project Power Plant wskazany w danych: Orchard Mesa Irrigation District.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.