Strona główna / Europa / Francja / Gonfreville-l'Orcher

Gonfreville-l'Orcher

Elektrownia. Źródło energii: biomasa. Lokalizacja: Haute-Normandie, Francja. Współrzędne: 49.4853, 0.2219.

biomasaHaute-NormandieFrancjaturbina parowaCO₂ zmierzone

Gonfreville-l'Orcher — elektrownia o mocy 1.1 MW. Źródło energii: biomasa. Lokalizacja: Haute-Normandie, Francja. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 1,627 GWh może zasilić około 465k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #2109 spośród 2,216 elektrowni w Francja według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1970 roku, ma około 56 lat — starsza, instalacja historyczna. Jej zmierzone emisje wynoszące 963,080 t CO₂/rok (EU ETS verified (EUTL 2023)) odpowiadają około 224k samochodom osobowym jeżdżącym przez rok. W kontekście, biomasa dostarcza około 1.8% energii elektrycznej Francja; krajowa sieć energetyczna średnio 41 gCO₂/kWh (94.9% niskoemisyjne) (2025).

1.1MW moc zainstalowana
1,627GWh zgłoszone / rok
464,857zasilanych gospodarstw
963,080t CO₂ / rok (EU ETS verified (EUTL 2023))
1970oddana do użytku (~56 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id WRI1025733.

Stan danych

Znane dane

ObiektGonfreville-l'Orcher WRI
KrajFrancja · Haute-Normandie WRI
Współrzędne49.4853, 0.2219 WRI
Paliwobiomasa WRI
MW moc zainstalowana1.1 MW WRI GPPD; rekord źródłowy
Uruchomienie1970 WRI
Technologiaturbina parowa WRI
GWh zgłoszone / rok1,627 GWh·a⁻¹ WRI
Emisje CO₂963,080 t CO₂·a⁻¹ zmierzone · EU ETS verified (EUTL 2023)

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#2109 / 2216 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#138 / 158 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.38× · 2.9 MW · n=158 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw464,857 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat11.2°C · HDD 2,483 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC4 · 32/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

WłaścicielBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 1.1 MW, Gonfreville-l'Orcher jest poniżej mediana elektrowni biomasa w Francja (2.9 MW). Technicznie jest opisywana jako turbina parowa. Elektrownie biomasowe spalają materiał organiczny, taki jak drewno, odpady lub paliwo pochodzące z odpadów, aby wytwarzać parę; są dyspozycyjne i uważane za niskoemisyjne, gdy surowiec pozyskiwany jest zrównoważnie.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

963,080 t CO₂/rok — w codziennych jednostkach

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

224ksamochodów osobowych jeżdżących przez rok
129kroczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
16 mlnsadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Odpowiedniki przez US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; emisje zgłoszone do EU ETS verified (EUTL 2023).

Trend zgłoszonej produkcji

2015: 1,391 GWh20152016: 1,349 GWh20162017: 1,627 GWh20172k GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: biomasa. Ten obiekt spala materiał organiczny (drewno, pozostałości) do wytwarzania pary dla turbiny. Typ klimatu: umiarkowany oceaniczny (Köppen Cfb). Szerokość geograficzna: 49.5°N.

11.2°Cśrednia roczna temperatura
2,483stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
0stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
61 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 6 °CJF: 6 °CFM: 8 °CMA: 9 °CAM: 12 °CMJ: 15 °CJJ: 17 °CJA: 18 °CAS: 16 °CSO: 13 °CON: 9 °CND: 7 °CD18 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 1% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 50/100 — ta lokalizacja plasuje się w środkowa trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C4 — Wysoka), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C4korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
32/100wskaźnik surowości środowiska
11.9°Csezonowa amplituda temperatur
29 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#138 największa elektrownia biomasa spośród 158 w Francja według mocy.

Francja ma 158 elektrownie biomasa w tym zbiorze danych, razem około 1,184 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 49.4853, 0.2219 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Gonfreville-l'Orcher?

Gonfreville-l'Orcher — elektrownia o mocy 1.1 MW. Źródło energii: biomasa. Lokalizacja: Haute-Normandie, Francja, oddana do użytku w 1970.

Ile energii elektrycznej wytwarza Gonfreville-l'Orcher?

Gonfreville-l'Orcher wytwarza około 1,627 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Gonfreville-l'Orcher?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 464,857 gospodarstw domowych.

Ile CO₂ emituje Gonfreville-l'Orcher?

Gonfreville-l'Orcher zgłosiła około 963,080 ton CO₂ rocznie (EU ETS verified (EUTL 2023)).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.