Strona główna / Ameryka Północna / Stany Zjednoczone / Georgia-Pacific Taylorsville Plywood

Georgia-Pacific Taylorsville Plywood

Elektrownia. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Mississippi, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 31.8372, -89.4635.

gazMississippiStany Zjednoczone

Georgia-Pacific Taylorsville Plywood — elektrownia o mocy 7.2 MW. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Mississippi, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Georgia-Pacific Wood Products LLC. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 51 GWh może zasilić około 15k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #6156 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2018 roku, ma około 8 lat — niedawno zbudowana. W kontekście, gaz dostarcza około 40.0% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

7.2MW moc zainstalowana
51GWh zgłoszone / rok
14,571zasilanych gospodarstw
2018oddana do użytku (~8 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0061927.

Stan danych

Znane dane

ObiektGeorgia-Pacific Taylorsville Plywood WRI
KrajStany Zjednoczone · Mississippi WRI
Współrzędne31.8372, -89.4635 WRI
Paliwogaz WRI
MW moc zainstalowana7.2 MW Wikidata P2109; moc zainstalowana/nominalna
WłaścicielGeorgia-Pacific Wood Products LLC WRI
Uruchomienie2018 WRI
GWh zgłoszone / rok51 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Emisje CO₂20,400 t CO₂·a⁻¹ obliczone
Pozycja krajowa według mocy#6156 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#1842 / 2165 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.06× · 121.2 MW · n=2165 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw14,571 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat18.0°C · HDD 1,074 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC3 · 36/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: Wikidata P2109; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 7.2 MW, Georgia-Pacific Taylorsville Plywood jest poniżej mediana elektrowni gaz w Stany Zjednoczone (121.2 MW). Elektrownie gazowe spalają gaz ziemny w turbinach otwartoobjętościowych do szybkich szczytów, lub w jednostkach cyklu połączonego, które odzyskują ciepło spalin w HRSG, aby osiągnąć około 55–62% sprawności — najczystszą opcję paliwową.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2018: 45 GWh20182019: 51 GWh201951 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Georgia-Pacific Wood Products LLC.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: gaz. Ten obiekt spala gaz ziemny w turbinie — często w układzie kombinowanym — do wytwarzania energii elektrycznej. Typ klimatu: wilgotny subtropikalny (Köppen Cfa). Szerokość geograficzna: 31.8°N.

18.0°Cśrednia roczna temperatura
1,074stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
1,080stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
98 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 8 °CJF: 10 °CFM: 14 °CMA: 18 °CAM: 22 °CMJ: 26 °CJJ: 27 °CJA: 27 °CAS: 24 °CSO: 18 °CON: 13 °CND: 9 °CD27 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 56% poniżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 27/100 — ta lokalizacja plasuje się w dolna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Turbina gazowa tutaj pracuje również ~2% poniżej swojej nominalnej mocy ISO (15°C) przy tej średniej rocznej (typowa krzywa CCGT, szacunkowo).

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Åšrednia), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
36/100wskaźnik surowości środowiska
19.2°Csezonowa amplituda temperatur
189 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#1842 największa elektrownia gaz spośród 2165 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 2165 elektrownie gaz w tym zbiorze danych, razem około 789,950 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 31.8372, -89.4635 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Georgia-Pacific Taylorsville Plywood?

Georgia-Pacific Taylorsville Plywood — elektrownia o mocy 7.2 MW. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Mississippi, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 2018.

Ile energii elektrycznej wytwarza Georgia-Pacific Taylorsville Plywood?

Georgia-Pacific Taylorsville Plywood wytwarza około 51 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Georgia-Pacific Taylorsville Plywood?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 14,571 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Georgia-Pacific Taylorsville Plywood?

Właściciel obiektu Georgia-Pacific Taylorsville Plywood wskazany w danych: Georgia-Pacific Wood Products LLC.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.