Strona główna / Ameryka Północna / Stany Zjednoczone / George M Sullivan Generation Plant 2

George M Sullivan Generation Plant 2

Elektrownia. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Alaska, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 61.2297, -149.7167.

gazAlaskaStany ZjednoczoneCCGT · HRSGCO₂ modelowane

George M Sullivan Generation Plant 2 — elektrownia o mocy 346.9 MW. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Alaska, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: Anchorage Municipal Light and Power. Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 626 GWh może zasilić około 179k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #1477 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1997 roku, ma około 29 lat — o ugruntowanej pozycji. Modelowana roczna emisja wynosi 243,840 t CO₂/rok (Climate TRACE), co odpowiada około 57k samochodom użytkowanym przez rok. W kontekście, gaz dostarcza około 40.0% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

346.9MW moc zainstalowana
1jednostka(-i) HRSG
626GWh zgłoszone / rok
178,914zasilanych gospodarstw
243,840t CO₂ / rok (Climate TRACE)
1997oddana do użytku (~29 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0006559.

Stan danych

Znane dane

ObiektGeorge M Sullivan Generation Plant 2 WRI
KrajStany Zjednoczone · Alaska WRI
Współrzędne61.2297, -149.7167 WRI
Paliwogaz WRI
MW moc zainstalowana346.9 MW Wikidata P2109; moc zainstalowana/nominalna
WłaścicielAnchorage Municipal Light and Power WRI
Uruchomienie1997 WRI
TechnologiaCCGT · HRSG WRI
GWh zgłoszone / rok626 GWh·a⁻¹ WRI

Modelowane dane źródłowe

Emisje CO₂243,840 t CO₂·a⁻¹ modelowane · Climate TRACE

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#1477 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#735 / 2165 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów2.86× · 121.2 MW · n=2165 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw178,914 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat-0.2°C · HDD 6,619 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC2 · 23/100 wyliczone ze współrzędnych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: Wikidata P2109; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 346.9 MW, George M Sullivan Generation Plant 2 jest znacznie powyżej mediana elektrowni gaz w Stany Zjednoczone (121.2 MW). Technicznie jest opisywana jako CCGT; cykl połączony z generatorem pary o odzysku ciepła (HRSG). Elektrownie gazowe spalają gaz ziemny w turbinach otwartoobjętościowych do szybkich szczytów, lub w jednostkach cyklu połączonego, które odzyskują ciepło spalin w HRSG, aby osiągnąć około 55–62% sprawności — najczystszą opcję paliwową.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

~243,840 t CO₂/rok (modelowane) — w codziennym ujęciu

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

57ksamochodów osobowych jeżdżących przez rok
33kroczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
4.1 mlnsadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Przeliczenia według US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; modelowane emisje z Climate TRACE.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 562 GWh20132014: 494 GWh20142015: 654 GWh20152016: 590 GWh20162017: 804 GWh20172018: 843 GWh20182019: 626 GWh2019843 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: Anchorage Municipal Light and Power.

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: gaz. Ten obiekt spala gaz ziemny w turbinie — często w układzie kombinowanym — do wytwarzania energii elektrycznej. Typ klimatu: subarktyczny (borealny) (Köppen Dfc). Szerokość geograficzna: 61.2°N.

-0.2°Cśrednia roczna temperatura
6,619stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
0stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
938 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -8 °CJF: -7 °CFM: -7 °CMA: -2 °CAM: 3 °CMJ: 8 °CJJ: 11 °CJA: 10 °CAS: 5 °CSO: -2 °CON: -6 °CND: -8 °CD11 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 169% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 99/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Turbina gazowa tutaj pracuje również ~0% poniżej swojej nominalnej mocy ISO (15°C) przy tej średniej rocznej (typowa krzywa CCGT, szacunkowo).

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku atmosferycznym (szacowana klasa ISO 9223 C2 — Niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C2korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
23/100wskaźnik surowości środowiska
18.5°Csezonowa amplituda temperatur
135 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#735 największa elektrownia gaz spośród 2165 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 2165 elektrownie gaz w tym zbiorze danych, razem około 789,950 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 61.2297, -149.7167 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest George M Sullivan Generation Plant 2?

George M Sullivan Generation Plant 2 — elektrownia o mocy 346.9 MW. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Alaska, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 1997.

Ile energii elektrycznej wytwarza George M Sullivan Generation Plant 2?

George M Sullivan Generation Plant 2 wytwarza około 626 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić George M Sullivan Generation Plant 2?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 178,914 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel George M Sullivan Generation Plant 2?

Właściciel obiektu George M Sullivan Generation Plant 2 wskazany w danych: Anchorage Municipal Light and Power.

Ile CO₂ emituje George M Sullivan Generation Plant 2?

Dla George M Sullivan Generation Plant 2 modelowana emisja wynosi około 243,840 ton CO₂ rocznie (Climate TRACE).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.