Strona główna / Ameryka Północna / Stany Zjednoczone / Geneva Generation Facility

Geneva Generation Facility

Elektrownia. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Illinois, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 41.8911, -88.2711.

gazIllinoisStany ZjednoczoneCO₂ modelowane

Geneva Generation Facility — elektrownia o mocy 29.5 MW. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Illinois, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: City of Geneva- (IL). Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 4 GWh może zasilić około 1.2k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #4284 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 2005 roku, ma około 21 lat — stosunkowo nowoczesna. Modelowana roczna emisja wynosi 42,866 t CO₂/rok (Climate TRACE), co odpowiada około 10.0k samochodom użytkowanym przez rok. W kontekście, gaz dostarcza około 40.0% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

29.5MW moc zainstalowana
4GWh zgłoszone / rok
1,171zasilanych gospodarstw
42,866t CO₂ / rok (Climate TRACE)
2005oddana do użytku (~21 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0056462.

Stan danych

Znane dane

ObiektGeneva Generation Facility WRI
KrajStany Zjednoczone · Illinois WRI
Współrzędne41.8911, -88.2711 WRI
Paliwogaz WRI
MW moc zainstalowana29.5 MW Wikidata P2109; moc zainstalowana/nominalna
WłaścicielCity of Geneva- (IL) WRI
Uruchomienie2005 WRI
GWh zgłoszone / rok4 GWh·a⁻¹ WRI

Modelowane dane źródłowe

Emisje CO₂42,866 t CO₂·a⁻¹ modelowane · Climate TRACE

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#4284 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#1541 / 2165 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.24× · 121.2 MW · n=2165 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw1,171 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat9.6°C · HDD 3,414 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC3 · 36/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: Wikidata P2109; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 29.5 MW, Geneva Generation Facility jest poniżej mediana elektrowni gaz w Stany Zjednoczone (121.2 MW). Elektrownie gazowe spalają gaz ziemny w turbinach otwartoobjętościowych do szybkich szczytów, lub w jednostkach cyklu połączonego, które odzyskują ciepło spalin w HRSG, aby osiągnąć około 55–62% sprawności — najczystszą opcję paliwową.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

~42,866 t CO₂/rok (modelowane) — w codziennym ujęciu

Roczne emisje tej instalacji są w przybliżeniu równoważne:

10.0ksamochodów osobowych jeżdżących przez rok
5.8kroczne zużycie energii przez gospodarstwa domowe
714ksadzonek drzew rosnących przez 10 lat, by je pochłonąć

Przeliczenia według US EPA Greenhouse Gas Equivalencies; modelowane emisje z Climate TRACE.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 0 GWh20132014: 0 GWh20142015: 0 GWh20152016: 0 GWh20162017: 0 GWh20172018: 0 GWh20182019: 4 GWh20194 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: City of Geneva- (IL).

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: gaz. Ten obiekt spala gaz ziemny w turbinie — często w układzie kombinowanym — do wytwarzania energii elektrycznej. Typ klimatu: wilgotny kontynentalny z gorącym latem (Köppen Dfa). Szerokość geograficzna: 41.9°N.

9.6°Cśrednia roczna temperatura
3,414stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
387stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
214 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -6 °CJF: -3 °CFM: 3 °CMA: 9 °CAM: 16 °CMJ: 21 °CJJ: 23 °CJA: 22 °CAS: 18 °CSO: 11 °CON: 4 °CND: -3 °CD23 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 39% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 74/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Turbina gazowa tutaj pracuje również ~0% poniżej swojej nominalnej mocy ISO (15°C) przy tej średniej rocznej (typowa krzywa CCGT, szacunkowo).

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Åšrednia), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest cykliczne zmiany temperatury.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
36/100wskaźnik surowości środowiska
29.5°Csezonowa amplituda temperatur
58 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#1541 największa elektrownia gaz spośród 2165 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 2165 elektrownie gaz w tym zbiorze danych, razem około 789,950 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 41.8911, -88.2711 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Geneva Generation Facility?

Geneva Generation Facility — elektrownia o mocy 29.5 MW. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Illinois, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 2005.

Ile energii elektrycznej wytwarza Geneva Generation Facility?

Geneva Generation Facility wytwarza około 4 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Geneva Generation Facility?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 1,171 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Geneva Generation Facility?

Właściciel obiektu Geneva Generation Facility wskazany w danych: City of Geneva- (IL).

Ile CO₂ emituje Geneva Generation Facility?

Dla Geneva Generation Facility modelowana emisja wynosi około 42,866 ton CO₂ rocznie (Climate TRACE).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.