GENERAL LEVALLE

Elektrownia. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Cordoba, Argentyna. Współrzędne: -34.0364, -63.9217.

gazCordobaArgentyna

GENERAL LEVALLE — elektrownia o mocy 72.8 MW. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Cordoba, Argentyna. Właściciel wskazany w danych: EPEC. Na podstawie jej mocy zainstalowanej (szacunkowo) może zasilić około 82k gospodarstw domowych (szacunkowo). Zajmuje miejsce #97 spośród 274 elektrowni w Argentyna według mocy zainstalowanej. W kontekście, gaz dostarcza około 52.7% energii elektrycznej Argentyna; krajowa sieć energetyczna średnio 346 gCO₂/kWh (41.6% niskoemisyjne) (2025).

72.8MW moc zainstalowana
81,993zasilanych gospodarstw (szacunkowo)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id ARG0000090.

Stan danych

Znane dane

ObiektGENERAL LEVALLE WRI
KrajArgentyna · Cordoba WRI
Współrzędne-34.0364, -63.9217 WRI
Paliwogaz WRI
MW moc zainstalowana72.8 MW WRI GPPD; rekord źródłowy
WłaścicielEPEC WRI

Obliczone z zestawu danych

Emisje CO₂114,791 t CO₂·a⁻¹ obliczone
Pozycja krajowa według mocy#97 / 274 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#63 / 95 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów0.58× · 125 MW · n=95 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw81,993 obliczone
Klimat16.7°C · HDD 1,112 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC3 · 32/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

UruchomienieBrak danych brak w zestawie danych
TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
GWh zgłoszone / rokBrak danych brak w zestawie danych

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy i paliwa na tej stronie zawierają wartości z rekordu źródłowego pierwotnego otwartego zbioru danych. Są przydatne do identyfikacji i klasyfikacji, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane do wartości na 2026 r. zweryfikowanej w oficjalnym rejestrze lub dla lokalizacji GEM.

moc: WRI GPPD; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 72.8 MW, GENERAL LEVALLE jest poniżej mediana elektrowni gaz w Argentyna (125 MW). Elektrownie gazowe spalają gaz ziemny w turbinach otwartoobjętościowych do szybkich szczytów, lub w jednostkach cyklu połączonego, które odzyskują ciepło spalin w HRSG, aby osiągnąć około 55–62% sprawności — najczystszą opcję paliwową.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Moc w porównaniu z największymi elektrowniami gaz w Argentyna

NUEVO PUERTO: 1,218 MW1kNUEVO PUER…Guillermo Brown power station: 876 MW876Guillermo …AES Paraná power station: 870 MW870AES Paraná…CENTRAL TERMOELECTRICA MANUEL BELGRANO: 868 MW868CENTRAL TE…Manuel Belgrano I power station: 868 MW868Manuel Bel…CENTRAL TERMOELECTRICA TIMBUES: 865 MW865CENTRAL TE…DOCK SUD: 861 MW861DOCK SUDCT ENSENADA DE BARRAGAN: 848 MW848CT ENSENAD…

Moc zainstalowana (MW), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: EPEC. Wszystkie elektrownie tej firmy →

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: gaz. Ten obiekt spala gaz ziemny w turbinie — często w układzie kombinowanym — do wytwarzania energii elektrycznej. Typ klimatu: wilgotny subtropikalny (Köppen Cfa). Szerokość geograficzna: 34.0°S.

16.7°Cśrednia roczna temperatura
1,112stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
630stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
172 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: 24 °CJF: 23 °CFM: 20 °CMA: 17 °CAM: 13 °CMJ: 9 °CJJ: 9 °CJA: 11 °CAS: 14 °CSO: 17 °CON: 20 °CND: 23 °CD24 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 55% poniżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 27/100 — ta lokalizacja plasuje się w dolna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Turbina gazowa tutaj pracuje również ~1% poniżej swojej nominalnej mocy ISO (15°C) przy tej średniej rocznej (typowa krzywa CCGT, szacunkowo).

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w umiarkowanie korozyjnym środowisku (szacowana klasa ISO 9223 C3 — Åšrednia), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest wilgotność i zwilżenie.

C3korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
32/100wskaźnik surowości środowiska
15.3°Csezonowa amplituda temperatur
576 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#63 największa elektrownia gaz spośród 95 w Argentyna według mocy.

Argentyna ma 95 elektrownie gaz w tym zbiorze danych, razem około 22,760 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne -34.0364, -63.9217 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest GENERAL LEVALLE?

GENERAL LEVALLE — elektrownia o mocy 72.8 MW. Źródło energii: gaz. Lokalizacja: Cordoba, Argentyna.

Ile gospodarstw domowych może zasilić GENERAL LEVALLE?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 81,993 gospodarstw domowych (szacunkowo).

Kto jest wskazany jako właściciel GENERAL LEVALLE?

Właściciel obiektu GENERAL LEVALLE wskazany w danych: EPEC.

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.