Gem State

Elektrownia. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: Idaho, Stany Zjednoczone. Współrzędne: 43.4202, -112.1019.

energia wodnaIdahoStany Zjednoczone

Gem State — elektrownia o mocy 23.4 MW. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: Idaho, Stany Zjednoczone. Właściciel wskazany w danych: City of Idaho Falls - (ID). Na podstawie zgłoszonej rocznej produkcji 131 GWh może zasilić około 37k gospodarstw domowych. Zajmuje miejsce #4498 spośród 10,884 elektrowni w Stany Zjednoczone według mocy zainstalowanej. Oddana do użytku w 1988 roku, ma około 38 lat — o ugruntowanej pozycji. Jako źródło niespalanego paliwa nie ma bezpośrednich emisji CO₂ z wytwarzania energii. W kontekście, energia wodna dostarcza około 5.3% energii elektrycznej Stany Zjednoczone; krajowa sieć energetyczna średnio 384 gCO₂/kWh (43.0% niskoemisyjne) (2025).

23.4MW moc zainstalowana
131GWh zgłoszone / rok
37,342zasilanych gospodarstw
1988oddana do użytku (~38 lat)

Dane elektrowni: WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0), id USA0000790.

Stan danych

Znane dane

ObiektGem State WRI
KrajStany Zjednoczone · Idaho WRI
Współrzędne43.4202, -112.1019 WRI
Paliwoenergia wodna WRI
MW moc zainstalowana23.4 MW Wikidata P2109; moc zainstalowana/nominalna
WłaścicielCity of Idaho Falls - (ID) WRI
Uruchomienie1988 WRI
GWh zgłoszone / rok131 GWh·a⁻¹ WRI

Obliczone z zestawu danych

Pozycja krajowa według mocy#4498 / 10884 obliczone
Pozycja krajowa dla danego paliwa#446 / 1449 obliczone
Moc względem porównywalnych obiektów2.92× · 8 MW · n=1449 obliczone
Ekwiwalent zasilanych gospodarstw37,342 obliczone z raportowanej produkcji
Klimat6.7°C · HDD 4,174 wyliczone ze współrzędnych
Nasilenie środowiskoweC1 · 37/100 wyliczone ze współrzędnych

Brak danych

TechnologiaBrak danych brak w zestawie danych
Emisje CO₂nie dotyczy nie dotyczy

Znane, modelowane i obliczone wartości są prezentowane oddzielnie. Brakujące pola są oznaczone jako niedostępne.

Pochodzenie danych

Pola mocy lub paliwa na tej stronie zawierają oznaczenie pochodzenia oparte na GEM, oficjalnym rejestrze, Wikidata, OSM albo porównaniu wielu źródeł.

moc: Wikidata P2109; paliwo: WRI GPPD

W kontekście: jak ta elektrownia się porównuje

Przy 23.4 MW, Gem State jest znacznie powyżej mediana elektrowni energia wodna w Stany Zjednoczone (8 MW). Energia wodna konwertuje energię spadającej lub płynącej wody na elektryczność; produkcja zależy od opadów i poziomu zbiornika, a duże tamy zapewniają również równoważenie sieci i magazynowanie.

Porównanie zdolności obliczone na podstawie Globalnej Bazy Danych Elektrowni WRI; kontekst typu paliwa to ogólne tło inżynierskie.

Trend zgłoszonej produkcji

2013: 114 GWh20132014: 124 GWh20142015: 118 GWh20152016: 117 GWh20162017: 148 GWh20172018: 145 GWh20182019: 131 GWh2019148 GWh

Roczna produkcja (GWh), WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0).

Właściciel

Właściciel wskazany w danych: City of Idaho Falls - (ID).

Klimat lokalny & kontekst termiczny

Źródło energii: energia wodna. Ten obiekt zamienia energię spadającej lub płynącej wody przez turbiny wodne. Typ klimatu: zimny step półpustynny (Köppen BSk). Szerokość geograficzna: 43.4°N.

6.7°Cśrednia roczna temperatura
4,174stopniodni ogrzewania (baza 18°C)
78stopniodni chłodzenia (baza 18°C)
1,432 mwysokość n.p.m.

Średnia miesięczna temperatura

J: -6 °CJF: -3 °CFM: 2 °CMA: 6 °CAM: 11 °CMJ: 16 °CJJ: 20 °CJA: 19 °CAS: 14 °CSO: 8 °CON: 0 °CND: -5 °CD20 °C

Stopniodni ogrzewania są tutaj 70% powyżej mediany elektrowni w tym zbiorze danych — wskaźnik tego, ile dodatkowej energii muszą zastąpić podgrzewane urządzenia przez swoje powierzchnie zimą.

Klimatyczny indeks zapotrzebowania na ciepło: 86/100 — ta lokalizacja plasuje się w górna trzecia elektrowni, które pokrywamy pod względem stopniodni ogrzewania.

Normy klimatyczne: WorldClim 2.1 (1970–2000 monthly normals, 10 arc-min, CC BY 4.0); strefa: Köppen-Geiger world climate classification (Kottek et al. 2006, 0.5° grid). Stopniodni & indeks zapotrzebowania na ciepło obliczone przez PowerAtlas — modelowany wskaźnik zapotrzebowania na ciepło, nie zmierzona wartość obiektu.

Klimat lokalizacji i surowość środowiska

Dla zewnętrznych elementów elektrowni — kotłów odzysknicowych (HRSG), kompensatorów, zaworów, kołnierzy i ich izolacji — lokalny klimat decyduje o tempie degradacji niezabezpieczonej stali i powłok. Lokalizacja ta znajduje się w łagodnym środowisku o niskiej korozyjności (szacowana klasa ISO 9223 C1 — Bardzo niska), a głównym czynnikiem stresu środowiskowego jest ścieranie przez pył.

C1korozyjność ISO 9223 (orientacyjna)
37/100wskaźnik surowości środowiska
25.5°Csezonowa amplituda temperatur
1153 kmodległość od wybrzeża

Szacunek orientacyjny metodą informacyjną ISO 9223:2012 (korozyjność atmosferyczna na podstawie temperatury, czasu zwilżenia i zasolenia powietrza), z wykorzystaniem norm klimatycznych WorldClim, klasy Köppen-Geiger i odległości od wybrzeża. Orientacyjne, nie zmierzona szybkość korozji.

Jak wypada & pobliskie elektrownie

#446 największa elektrownia energia wodna spośród 1449 w Stany Zjednoczone według mocy.

Stany Zjednoczone ma 1449 elektrownie energia wodna w tym zbiorze danych, razem około 102,513 MW mocy.

Pobliskie elektrownie

Lokalizacja

Współrzędne 43.4202, -112.1019 z WRI Global Power Plant Database (CC BY 4.0). Wyświetl na OpenStreetMap.

Najczęstsze pytania

Jakim typem elektrowni jest Gem State?

Gem State — elektrownia o mocy 23.4 MW. Źródło energii: energia wodna. Lokalizacja: Idaho, Stany Zjednoczone, oddana do użytku w 1988.

Ile energii elektrycznej wytwarza Gem State?

Gem State wytwarza około 131 GWh energii elektrycznej rocznie.

Ile gospodarstw domowych może zasilić Gem State?

Jej moc wystarcza do zasilenia około 37,342 gospodarstw domowych.

Kto jest wskazany jako właściciel Gem State?

Właściciel obiektu Gem State wskazany w danych: City of Idaho Falls - (ID).

Zbudowane na podstawie otwartych danych publicznych; żadnych informacji osobowych. Czy prowadzisz ten obiekt? Poproś o korektę lub usunięcie.